porukka lappaa etelään ja ties minne lämpimään,suomalaiset ovat tyhmän ahneita,kansa oppii lentämään ulos,jää mökit ahneen käteen tyhjänä.
Hinnat sairasta
5
647
Vastaukset
- totta ,samalla
rahalla saa etelästä kuukauden huoneiston tai asunnon,kun laskee lennot ja halvemman ruuan,ei ihme ettei Suomi kiinnosta
- 50 % -%- %
Nythän on kaikki aivan puoleen hintaan saatavana.
Mökkejä kaikilla mukavuuksilla saa 100 euron viikkohintaan, ja saattaa hyvällä tuurilla mennä siitäkin vielä puoleen.
- hinnasta tinkiä
Turisteja piisaa kyllä vuokralle, samoin ne vakituiset suomalaiset vuokralaiset tulee vuodesta toiseen ja käyvät useamman kerrankin talvessa hiihtämässä, uusia ei välttämättä tarvita.
Kun on hyvät vuokralaiset saanut, niistä kannattaa pitää kiinni ja tarjota vähän extraa, puskaradio toimii ja vuokraajia riittää.- mökin omistaja
Mökkiä on eritasoisia ja rakennuskustannuksetkin on hintahaitarilla hyvin erilaiset.
Jos olen rakentanut mökkiä vuokrakäyttöön, niin tietenkin haluan sen tuottavan ja maksavan itsensä takaisin, koska vaikka kiltti ihminen olenkin, niin en silti harrasta mökin vuokrauksessa hyväntekeväisyyttä.
Meillä ainakin asiakkaat tulee vapaaehtoisesti eli ketään ei pakoteta maksamaan 100€/vrk ja olemme saaneet palautetta, että nostakaa hintoja ??? Oikeasti näin on sanottu useamman kerran.
Me ainakin maksamme verot, sähkölaskut, vakuutusmaksut, yksityistiemaksut ym ylläpitokulut vuokraustuloista ja kyllä siinä on itselle jokakerta siivoushommaa asiakkaan vaihtumisen jälkeen eli ei mökinomistajalle jää käteen koko 100€/vrk mikäli sitä kadehditte.
Itse ihmettelen miksi toiset haluaa antaa olemattomalla korvauksella omaisuuttaan toisten käyttöön...
Jokainen vuokraa oman rahakukkaronsa mukaisen lomanviettopaikan ja sama vertaus sopii kyllä autoihinkin eli ne joilla on varaa ajaa uudella Audilla eivät todennäköisesti aja vanhalla Opelilla =)
- kun vertaa samantasoiseen
Kyllä suomalainen mökkien vuokrataso on pääosin edullista, jos sitä vertaa samantasoiseen ulkomaiseen tarjontaan. Vai mistä meinaatte ulkomailta saada esim. elokuussa 500-1000 eurolla varustellun talon omalla järven- tai merenrantatontilla, hyvällä onnella ilman lähinaapureita, puhtaan luonnon ääressä. Voin paljon matkustelleena kertoa, ettei saa edes rahalla. Jos taas vertaa ulkomailla johonkin hikiseen hotelliluukkuun tai kerrostaloasuntoon, niin ei varmaan puhuta ihan samasta asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2111648Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401404- 541143
- 581053
- 721005
- 106932
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva53926Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82840
- 31774