Tropical Islands ?

http://www.tropical-islands.de

= Iso sisävesipuisto n. 60 km Berliinistä.

Onko jollain kokemusta tuosta paikasta ?

Vaikuttaa mielenkiintoiselta paikalta.

Junalla näyttäisi pääsevän kätevästi Berliinistä.
65988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aivan kiva paikka,kun olimme siellä ei ollut
ruuhkaa.sisään meno lipulla voit olla vaikka 365 pv.jos et tule välillä ulos.saat rannekkeen jolla maksat vasta ulos lähtiessäsi koko laskun.saksalaisilla oli isot kylmälaukut täynnä ruokaa.sauna osastosta veloitetaan erikseen.voit yöpyä siellä teltassa 19,50euroa yö ,sisältyy peti vaatteet.en tiedä junasta,olimme autolla siellä.lämmintä ja kosteaa riittää.sisäänpääsy oli 22euroa.hieno kokemus.

Äänestä
  • Paikalla jo käyneenä voinet kommentoida
    oliko ravintolaruokailun taso ok ? Kokeilitteko?
    Miten saunat ? Oliko niitä runsaasti?
    Perinteinen saksalainen saunakultuuri "auf guss"
    löylyseremioineen vai jotain muuta?
    Tavotteena on yhdistää yleiurheilun mm-kisat
    ja tämä perhekohde tropical island! Kiitos vastauksesta!

    Äänestä

  • Kesällä 09 kirjoitti:

    Paikalla jo käyneenä voinet kommentoida
    oliko ravintolaruokailun taso ok ? Kokeilitteko?
    Miten saunat ? Oliko niitä runsaasti?
    Perinteinen saksalainen saunakultuuri "auf guss"
    löylyseremioineen vai jotain muuta?
    Tavotteena on yhdistää yleiurheilun mm-kisat
    ja tämä perhekohde tropical island! Kiitos vastauksesta!

    Elikkäs, onko kukaan poikennut paikassa sitten toukokuun 2008? Mielelläni kuulisin kokemuksia paikasta lisää, vaikkakin nettisivustolta löytyy tietoa ihan tarvittavasti. =o)

    Äänestä

Ei mennyt ihan putkeen meidän visiitti. Piti olla lodge domesta varattuna kahdeksi yöksi, sähköpostilla käytiin kirjeenvaihto - ei ollut. Henkilökunta tylyä ja aika kielitaidotonta. Lodgeissa ei kaikissa ole yllättäen vessaa eikä suihkua, yhdeksi yöksi saatiin semmoinen sitten lennosta.

Hinta kova: vaikka yöpyy domessa, niin täytyy sisäänpääsy (yhdeltä päivältä) maksaa. Kannattaa tietty paremmin jos on monta päivää... Ravintolat eivät kauhean häävejä, aamiaisella useampi ruoka-aine maistui vanhalta (leikkeleet ja pekoni jäivät syömättä).

Hinnoittelu on osattu panna kohdalleen, palvelu ei niinkään. Erikoinen kokemus kaikesta huolimatta.

Yöpyminen domessa lapsiperheellä ei kannata, kova meteli noin klo 12 asti. Tuskin mennään uudelleen, hinta-laatu-suhde ei ihan ookoo.

Äänestä
  • 10/2019 seisoimme vesisateessa jonossa tunnin ja toinen mokoma sisällä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Berliiniin menossa helmikuu... kirjoitti:

http://www.tropical-islands.de

= Iso sisävesipuisto n. 60 km Berliinistä.

Onko jollain kokemusta tuosta paikasta ?

Vaikuttaa mielenkiintoiselta paikalta.

Junalla näyttäisi pääsevän kätevästi Berliinistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu