cdon nettielokuvat?

On tämä niin microsoft porukkaa koko cdon, perkele!

Saatteko te toimimaan, klikatkaa jotain...


http://cdon.fi/nettielokuvat/
41346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

.... jos sulla ei ole windowsia, niin sitten et vain osta niiltä. Tämmöistä löytyi sieltä sivuilta:

"· Mac/iPod/iTunes eivät tue DRM-formaatteja
Mac, iPod ja iTunes eivät tue DRM-suojattuja WMA-tiedostoja. Suurin osa tiedostoistamme ovat DRM-vapaita MP3-tiedostoja. Mikäli sinulla on Mac/iPod/iTunes ja ostat meiltä tiedostoja, täytyy sinun tarkistaa että jokainen tiedosto on MP3-formaatti. Downloads tuotteilla ei ole palautusoikeutta, emmekä voi hyvittää vääriä ostoksia"

Vastuu on siis yksipuolisesti asiakkaalla. Jos sua oikein sapettaa, niin voithan kertoa heille palautteessa ettet aio ostaa heiltä kun eivät tue macia tai linuxia.
Voithan aina tilata heiltä oikeita elokuvia postissa ja katsella niitä telkkaristasi.

Äänestä

Explorerin saa toimimaan OS X:ssä vaikkapa MacPortsin ja winen asentamalla. Sitä en tosin tiedä toimisivatko nuo leffat sittenkään... Periaatteen vuoksi itse jättäisin kyllä ostamisen sikseen. Pitäkööt tunkkinsa...

Toinen mahdollisuus on virtuaalikone Windows.

Äänestä

  • tpk68 kirjoitti:

    http://www.remove-drm.org/fi/drm-removal-software.html/

    DRM:t saa kyllä poistettua. Softat vain on pääosin Windowsille.

    .... maksavana asiakkaana miettisin muutamaankin kertaan ostaessani tuotetta jonka myyntiehdot/lisenssiehdot kieltävät minua käyttämästä. Kaikkein tehokkainta on jättää epäkelvot tuotteet kaupan hyllylle, koska silloin jää kauppiaalta ne eurot saamatta.

    Jos sen drm:n aikoo siitä tiedostosta purkaa, niin nykylainsäädännöllä on ihan sama sitten imuroida se tiedostokin sitten jostain vertaisverkosta ilmaiseksi (saman arvoinen rikos tapahtuu joka tapauksessa). Sitä paitsi vertaisverkosta sen tiedoston voi saada ilman suojauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


milläs/miten katsot? kirjoitti:

On tämä niin microsoft porukkaa koko cdon, perkele!

Saatteko te toimimaan, klikatkaa jotain...


http://cdon.fi/nettielokuvat/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu