Agadirin keli

Alle vko lähtöön

Kaikki Marokosta ja Agadirista juuri tulleet: millainen oli sää lomanne aikana? Olen katsellut sieltä päin säätietoja eikä kovin lämpimältä ole vaikuttanut. Tarkeneeko aurinkoa ottaa? Sadettakin on kai siellä näinä päivinä luvassa..

3

717

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja muutenkin lämmintä vaatetta

      Siellä on talvi! Sääolosuhteet vaihtelee jopa päivän aikana. Mutta ihme jos hellettä pukkaa, lämmintä tosin voi olla auringon paistaessa. Varsinkin illalla on kylmää.Meidänlaisia lämmityksiä ei ole taloissakaan joten sisälläkin voi olla kalsaa. Mutta eihän ole vääränlaisia säitä, on vain väärää pukeutumista:-)

      • Alle vko lähtöön

        Niin vähän ajattelinkin, sillä samalla suunnalla on tullut oltua muulloinkin tammikuussa. Toivottavasti nyt olisi edes sitä lämmintä, helteethän ne löytyykin sitten ihan muualta tähän aikaan vuodesta! Takki lähtee mukaan, samoin villasukat..


    • luistava

      on vähän liian lämmintä ja lumi tuppaa paakkuntumaan suksien pohjaan. Tosin öisin keli on parempi ja voi aika hyvin hiihtää. Tiekelit kyllä ovat aika hyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7453
    2. 83
      5082
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4879
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4278
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3068
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2709
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2616
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2257
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2231
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe