halpoja lentoja

filippiineille aikoville

Turkish Airlines lentää Hong Kongiin m/p500e.Siitä Cebulla eteenpäin,tarjouspäiviä oli ainakin tammi-helmikuulle.Turkkilaisella on hyvä palvelu,ja saa täydet mailit toisin kuin Finskillä

Liput x6 plakkarissa Helmikuussa matkaan!

8

2435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tikktua63

      Hei!

      Olen myös kiinnostunut matkustaa sillä yhtiöllä ja mistä matkatoimistosta olet hankkinut liput. Koska olen myös lähdössä kolmannelle matkalle Filippiineille kun on tulossa siellä perheen lisäystä vaimolleni keväällä ja olen joka päivä seuraillut lippujen hintojen kehitystä. Olen aiemmin ostanut liput matkapörssin ja ebookersin kautta ja ensimmäisellä kerralla ostin paluulipun Las Pinasin SM kauppakeskuksesta tänne Suomeen. Olen tässä jo keskustellut vaimoni kanssa tullaanko Suomeen vai asutaanko siellä. Aika näyttää sitten mihin suuntaan menee...

      • Airlines

        Suoraan lentoyhtiön nettisivuilta
        THY.com,ja Cebupacificair.com.
        Finnairin liput kannattaa ostaa noista mainitsemistasi matkatoimistoista ei mene sitä 20e minkä finski ottaa netistä!


    • ..............................

      tämä poika maksaa mielummin muutaman satasen enemmän, kuin lentelee Turkkilaisten tai Venäläisten arvaa pysyykö ilmassa koneilla.

      Muutaman satasen säästö, voi tuoda iloa vain perikunnalle ja tytölle kyynelet silmiin saarelle.

    • tikktua63

      Hei!

      Olen myös matkustanut Etihad:n koneilla heinäkuussa menin mennen tullen ja ne on kaikki uusia ja myös on tulossa useita A380 koneita, mutta vielä ei niitä ollut. Muuten on hyvät palvelut koneissa, koko ajan toivat jotain suuhunpantavaa ja juomaa ym. Ruokailuvälineetkin on ihan kunnon teräksiset ei muovilusikoita ja veitsiä. Ruoka on tosi hyvää ja monipuolistakin, että sitä söi mielellään. Kannattaa ehottomasti kokeilla kyseisen yhtiön palveluja ja oli muuten mukavat istuimet ja AV laitteet että eipä tuntunut matka pitkäveteiseltä. Se on muuten hieno yllätys mitä käyttävät valosysteemi että miten mukavasti vaihteli värit ja voimakkuus koneen katto paneeleissa. Aamun koitteessa valoisuus muuttui koko ajan kirkkaamaksi ja värit muuttui myös että mielyttävä herätys jos nukkui matkan ajan. Sellaista en tiedä muissa yhtiöissä käytettävän, hitsi ei tullut otettua yhtään kuvaa koneen sisältä... Mielenkiintoinen kokemus kertakaikkiaan mitä voin sanoa.

      http://www.etihadairways.com/sites/etihad/global/en/home/pages/home.aspx

    • monesti käynyt

      olen samaa mieltä täällä aikaisemmin puhuneen kanssa, ei kannata muutamia satasia säästellä kun saa turvallisesti ja nopeasti matkustaa. itse lähden 12.3.09. finnair hongkongiin ja siellä tunnin koneen vaihto cathay pasificiin, yhteensä matka aika n. 13t. hinta 956e.

      • tunti

        Kun katselee noita Finnairin saapumisaikoja.Näyttäisi olevan 30-90 min myöhässä melkein joka päivä siis Hong Kongissa.Tuo Finnair-Cebu kombinaatio maksaa 700e ja antaa 3 tuntia vaihtoaikaa

        Helmikuussa pitäis mennä sillä!


    • phillo

      ostin finnairin lipun hongkongin kautta manilaan,johtuen että se on nopein. aikasemmin olen käyttänyt muita euroyhtiöitä ja palvelu on hienoa,ruoat ja j u o m a t kuuluneet lipun hintaan. nt finnair ilmoitaa että vaaan ruoka kuuluu lippuun. juomat ja väli palat pitää maksaa.ja finnair on myös kalliimpi kun muut yhtiöt. sain siis paikan rahti koneeseen ja matkustajasta tehdään rahti paketti.asiakkaalla ei siis ole finnairille mitään merkitystä.

    • Hei !
      Onko joku lähdössä filippiineille(cebu) maaliskuun 5 pv Helsinki vantaa lähtö 08.15.
      Rupattelu seuraa vailla.
      T Pekka
      PS:Sain edullisesti etikectistä matkan edestakainen
      alta 800 egee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe