miksihän kaivurikuskiksi aina päätyy just ja just peruskoulun alimman arvosanan saaneet!!
maarakentajat
EI KOULUTUSTA
3699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Et saanut peruskoulun päättötodistusta?
Vai et kelvannut kaivinkoneen ohjaimiin?
Jos kaveri on viettänyt jokseenkin 3-vuotiaasta asti elämäänsä kaivinkoneen kopissa ja ekan kerran kaivellut 12-vuotiaana (faijansa firmassa), voi sanoa että on aika tekijä 30-vuotiaana.
Minulla kävi tällainen tapaus tasaamassa pihan mutakasat. 3.5 tuntia jyristeli ja siistiä, hyvin muotoiltua pihaa (~800 m2 muokattavaa alaa) tuli. On alueen ylivoimaisesti tehokkain & ammattitaitoisin kaivaja, kunnankin urakoista suuni osa menee juuri ylivoimaisen ammattitaidon vuoksi pääasiassa tuolle hepulle.
Ei varmaan osaa mitään muuta tai "ylevämpää", mutta pitääkö sitä osata jos on toimialueensa ylivoimaisesti paras? Kateeksi kävi, meinaan se että olisin omalla alallani joskus yhtä kovan luokan osaaja kun tuo kaivurimies on.
Kun ei osata edes kirjoittaa... kaivurikuskin pojan tyypiillistymä.
Onneksi olkoon! ja mene johonkin aikuisopistoon että osaat muutakin kun kaivaa.