Miks ihmeessä te keski-iän saavuttaneet jaksatte aina valittaa kun kossilla nuoriso meluaa ja tahtoo pitää hauskaa? Eikös sinne juuri lähinnä mennä bilettämään ja pitämäään hauskaa. Matkustaisitte sitten jonnekkin autiomaahan jos missään teille ei rauhaa suoda. Ärsyttää kun monilla keskustelupalstoilla valitetaan bilettävästä nuorisosta. Mitä te vanhat edes harkitsette sitten menevänne kossille?
Kos
hermostunut valitukseen
2784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kuitenkin ole oikeus mennä mihin haluaa, jopa hieman vanhemmalla, kansanosalla. Jos se sinun mainitsemasi biletys on vetää lärvit päivittäin ja käyttäytyä muutenkin typerästi, niin en voi muuta kuin sääliä sinua. Luultavasti nämä ns bilettäjät ovat köyhemmän kansanosan jälkeläisiä joilla ei ole alkeellisempiakaan käytöstapoja. Ja kierre jatkuu kun pitää olla puoli tajuttomassa tilassa haarat levällään kaikkien alla, jotka ymmärtävät kysyä. Sitten onkin vuorossa "onnellinen" odotus siitä, minkähän värinen mahtaa tällä kertaa tulla.
Kos on paikan nimi, ja kirjoitetaan isolla. Ammattikoulussa ei varmaankaan ole kovin paljon, äikän tunteja?
ihmeessä kaikki aina yhdistävän bilettämisen ja järkyttävän juomisen! eikö muka hauskaa voi pitää ihan vaan tanssimallakin ja juttelemalla paikallisten ja muiden turistien kanssa! luulen ettei "hermostunut valitukseen" tarkoittanut kaikkien kanssa hommailemista ja kännin vetämistä joka ilta! mielestäni se on tyhmää, että vanhemmat ihmiset tulevat kossille ja sitten valittavat millaista meno siellä on! miksette mene kauemmas keskustasta luonnon rauhaan ja mahdollisimman kauas baareista ja baarikaduista jos ne nyt niin kauheen kamalaa on, että nuoriso haluaa pitää hauskaa!