Yleisen lainkuulijaisuuden ylläpitämiseksi

Yleisen lainkuulijaisuuden ylläpitämiseksi ja rikovaaran jatkamisen estämiseksi sairaseläkeellä oleva eninen poliisiylijohtaja olisi tullut tuomita ehdottomaan vankeusrangaistukseen rattijuopumuksesta Helsingin käräjäoikeudessa.

Kerran rattari, aina rattari.
3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaikki muutkin rattikset tuomitaan?

Kerran idiootti aina idiootti.

Äänestä

On se vaan niin väärin, niin väärin, että lain edessä kaikki Suomen kansalaiset ovat yhdenvertaisia, poliisitkin!!

Äänestä
  • itsekään! Ellet sitten ole todella naivi. Teoriassa voi pitää paikkansa mutta käytänön kanssa väitteelläsi ei ole mitään tekemistä. Valitettavasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rikollinen juoppo kirjoitti:

Yleisen lainkuulijaisuuden ylläpitämiseksi ja rikovaaran jatkamisen estämiseksi sairaseläkeellä oleva eninen poliisiylijohtaja olisi tullut tuomita ehdottomaan vankeusrangaistukseen rattijuopumuksesta Helsingin käräjäoikeudessa.

Kerran rattari, aina rattari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu