Lähdin matkalle ja isäni ja äitini (vaari ja mummu) hakivat Gerbiilini kotiin matkani ajaksi.
2-vuotias siskonpoikani Panu oli Mummulla ja Papalla omalla lomallaan ja viihtyi paljon yhde tädin kanssa häkin luona paijaamassa gebujani.
No eräänä päivänä Mummu, vaari, Panu ja täti lähtivät käymään kaupungilla ja kävivät edellämainitun tädin asunnolla postit katsomassa ja Panu meni vessaan potalle...
Panu huusi vessassa:"Vaai tuu...Kaa Gepiilin uokaa" lattialla oli wc-paperin hylsy (gerbiilit jyrsivät niitä mielellään:)
vähän myöhemmin samana päivänä täti kysyi Panulta onko vaari ruokkinut ne "termiitit"...Panu vastasi terävästi "Eiku gepiilit!"
kyllä poika tunnistaa eläimet...
Gepiili-täti
2
660
Vastaukset
- niin missä?
Nyt ei oikein auennut tuo juttu.
Hauskoja lapsia ja ihan kivaa,...- se hauskuus...
on ihan siinä kuulijassa :) -ei kaikki kaikkia naurata, ja onko lasten suusta kuultu aina hauskaa... En ole edes sitä väittänyt :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400