Hei!
Onko kenelläkään tietoa(että voisimme nopsaan suunnistaa oikeaan paikkaan)Rooman keskustan paikkeilla inhimillisen hintaisesta, mutta kuitenkin laadukkaasta nahkaliikkeestä?
Ei välttämättä tarvitse olla tunnettua designia...
Kiitos!
TYYLIKÄS NAHKALAUKKU
5
1209
Vastaukset
- aika hyvä
...ostoskatu, nahkatavaroidenkin suhteen. Myös Corsolta ja sen lähistöltä löytyy paljon ihan "normaalinkin" hintaisia liikkeitä, kuten liki jokapuolelta keskustaa.
- vaikea löytää
Roomassa on mielestäni nykyään kyllä vaikea löytää mitään hyvälaatuista mistään, etenkään keskustan läheltäkään. Kaikki on tehty nykyään Kiinassa. Katsokaa kauppojen vaatteiden laatua esim. - todella huonoa.. Ja "made in Italy" ei ole enää mikään tae, Kiinassa painetaan mitä vaan, mihin vaan. Kyllä niitä hyvälaatuisiakin varmaan jostain löytyy, mutta hinta on sitten sen mukainen.
- Plaatua
Aina kun näet mustan miehen, ellei ole näkyvillä, kysäise. Löytyy laukkua a`la Tanja Karpela aina "Luigi Voittoniin". "MediInArmaani" laukut ovat jo ylivetoja altavedettävin kantohihnoin. Jos haluat pelata varman päälle, osta ennen lähtöä reppu Tarjoustalosta, liimaa siihen Roomassa muutama logo ja tule takaisin. Ajaa saman asian.
- Täältä löytyy
Via Cavour -kadun Colosseumin puoleisessa päässä on nahkakauppa, josta saat hyvää nahkaa halvalla. Salkut noin 120 € ja nahka on hyvää. Pikkulaukut noin 25 € - 40 €.
- M12S
.. Nannini-niminen kauppa. Mc Donaldsin vieressä taisi olla. Samoin Martes-niminen kenkä-laukkukauppa samalla kadulla. Hienoja ja laadukkaita laukkuja kohtuuhintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1905140- 211876
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631646Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s111571Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271537Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit541234Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.971098Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-202082493101005- 196955
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7880