Näin kävi, että cd levy jäi jumiin, eikä suostu tulemaan ulos. Poistajaa kun painaa, niin kuuluu surinaa/naksutusta, mutta ei auta, cd pysyy sisällä. Korimalli on P12 ja cd-soitin on jotenkin integroitu keskikonsoliin. Onko kellään vinkkejä miten kotikonstein saisi cd:n pois tai vaikka koko soittimen?
cd-levy
5
1781
Vastaukset
- auttaa?
Autoradioasennuksiin erikoistuneet liikkeet osannevat auttaa luultavimmin, tai ainakin kertovat mitä kandee tehdä ja paljon se maksaa. Yleensä kysyminen ei maksa mittään. Vaikuttaisi että sisältä ois osia irronut tms. ja siten ehkä korjaaminen ei kannata?
Tottakai merkkiliikekin osaa varmaan sanansa sanoa mut oletan että N-merkkiliikkeiden osaaminen keskittyy enemmin sinne konehuoneen puolelle. Mut toisaalta jos on integroitu mankka, merkkiliikkeellä on varmaan ne erikoistyökalut soittimen irrottamiseen.
Soittokierros eri paikkoihin, merkkiliike, autosähköliike tai a-radioasennusliike, jo on selvemmillä vesillä heti.
Itsekin voi tietysti yrittää irroitella ja sit todeta että meni jutut rikki ja uusille muoville/metalliklipsuille tms. tulee sitten "reilun kaupan kilohinta". Netistä löytynee apuja nissanin kojelaudan purkuun jos jonkinlaiseen kori- ja vuosimalliin.
Ilmainen vinkki: Muovisisustuslevyjä tms. muoviosia ei kannata lähteä pakkasella purkamaan. Napsahtaa mieluummin poikki kuin taipuu ja pysyy ehjänä.- vastauksesta
Todennäköistähän se on , että jokin osa on rikki. Se siinä on outoa, että cd kyllä soi normaalisti, mutta sitä ei saa ulos. N-merkkiliikkeestä sanottiin, että ottavat konsolin pois ja lähettävät jonnekin korjattavaksi, kestää ainakin 3 viikkoa...Täytynee yrittää noita autoradioasennusliikkeitä..
- Rouvashenkilö
vastauksesta kirjoitti:
Todennäköistähän se on , että jokin osa on rikki. Se siinä on outoa, että cd kyllä soi normaalisti, mutta sitä ei saa ulos. N-merkkiliikkeestä sanottiin, että ottavat konsolin pois ja lähettävät jonnekin korjattavaksi, kestää ainakin 3 viikkoa...Täytynee yrittää noita autoradioasennusliikkeitä..
Saitko cd:n irti? Jos, niin millä keinoin? MInulla on sama ongelma. CD ollut sisällä jo useamman vuoden, mutta alkaa jo kappaleet kyllästyttää.
- onnistujako
Tee jämäkästä rautalangasta koukku jonka työnnät cd n keskireikään ja vedä cd ulos
- Anonyymi
tuleeko levy ulos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1593927Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1013674Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423213Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest222547- 1842248
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu271447- 971277
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1301127Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241111Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691058