tuttuja parhaillaan phuketissa ja viimeisimmät valokuvat... aina pilvistä. Itse olemme menossa helmikuun lopulla ja kyllä harmittaa jos pilveä pukkaa koko ajan. Tiedän että lämmintä on ja varjoakin välillä kaipaa,mutta haluan kirkasta aurinkoa! Olenko siis valinnut väärän päikan?
Paistaako phuketissa aurinko
tikkis 64
71277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oot vielä iloinen jos ei koko ajan paista.
Palasimme ennen joulua ja meillekin näytti paikalliset tiedotukset sadetta ja pilvistä koko loman ajaksi, mutta paikanpäällä kaikki päivät selkeitä ja silloin tällöin pieniä hattaroita.
Ihan väärän foorumin kyseiselle valittamiselle.
Luoja yksin tietää paistaako JUURI SINUN LOMALLASI aurinko.
vaan ei tuo kerro.
Lisäksi kukaan ei pysty asiaa ennustamaan.
Ennustajia kun ei ole olemassakaan;)
Ota nyt hyvä ihminen tuo sade/aurinko vaihde päästäsi ja odottele rauhassa helmikuuhun.
Sittenpä näet paistaako vai ei.
kyllä paistoi aurinko oikeastaan koko ajan, just oltiin phuketissa ja palattiin jouluaattona. Säätiedotus oli meillekin luvannu koko ajaksi pilvistä mutta ehkä yhtenä päivänä oli vaan pilvistä. Varmaankin paistaa aurinko, mut kuten joku edellä totes, oot varmaan myös ilonen siitäkin jos joku päivä on ettei paista. Kuumaa kun on siellä.
aina tätä samaa saa lukea, että ole onnellinen jos joskus pilvistä jne. mulle parasta on 40 asteen helle ja aurinkoa täydeltä terältä. ja varjoon ei tee mieli! meitä on niin moneen junaan. jotkut nyt vaan sattuu rakastamaan hellettä ja vihaa yhtä ainuttakin pilven hattaraa.
Se on muuten kumma juttu että thaimaassa otetuissa kuvissa lähes kaikissa näyttää pilviseltä, mutta omasta kolmen kerran kokemuksesta (joista kaksi tänä vuonna) voin sanoa, että aurinkoa piisaa.
Taivaalla leijailee lähes koko ajan pilveä, mutta se on niin ohutta että siitä ei juurikaan varjoja tule joten voit olla huoletta.
kyllä paistaa! Ite oon ollu monta kertaa thaimaassa, phuketissa helmikuussa ja on aurinko paistanu ja ollu lämmintä ihan aamusta iltaan.
Ihan turhaan stressaat siit auringost, moni säätiedotus voi näyttää sinne sadet, mut sit ne sateet tarkottaa jotaan pientä minuutin kestävää sadekuuroo.. :)