Hui

Olimme Hurghadassa ja huomasin ihan yleisillä kaduilla kun tapettiin lampaita? Kai jotain lehmiäkin? Tai näyttivät ainakin siltä?
Onko se Egyptissä ihan laillista?
4835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ihan normaali näky Egyptissä varsinkin Eidin aikaan.

Äänestä

Egyptissä vietettiin muslimien toiseksi suurinta juhlaa, eid ul-fitr, tai suomalaisittain lammasjuhlaa tai uhrijuhlaa. Näkyi katukuvassa Hurgahdassakin. Lampaita uhrattiin julkisesti, kuuluu muslimi uskontoon. Näky oli kieltämättä epämiellyttävä, uhrausta ei saa eikä pidä valokuvata. Eläinten ruhoja oli yleisesti roikkumassa Hurgahdan katukuvassa.

Äänestä
  • Porukka tykkää nussia lampaita ja koko kylä raiskaa lammasparan ennen teurastusta. Aukko oli huomattavan avoinna ja punainen.
    Minä otin siitä valokuvia. Joku tuli jotain sanomaan mutta sanoin sille että menisi panemaan muijaansa välillä.

    Äänestä

  • näkyvillä. kirjoitti:

    Porukka tykkää nussia lampaita ja koko kylä raiskaa lammasparan ennen teurastusta. Aukko oli huomattavan avoinna ja punainen.
    Minä otin siitä valokuvia. Joku tuli jotain sanomaan mutta sanoin sille että menisi panemaan muijaansa välillä.

    sivuille takaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiratsu87 kirjoitti:

Olimme Hurghadassa ja huomasin ihan yleisillä kaduilla kun tapettiin lampaita? Kai jotain lehmiäkin? Tai näyttivät ainakin siltä?
Onko se Egyptissä ihan laillista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu