Olisi pari kysymystä nepalista kun ei tunnu löytyvän netistä tarvittavaa tietoa. Olen lähdössä katmanduun muutamaksi kuukaudeksi ellen jopa 5 kuukaudeksi ens vuonna (2009).
Joten
Mites nepalissa toimii visa electron? vai kannattaako ottaa vaan tarpeeksi käteistä matkaan?
Onko katmandussa minkälaiset vessat guesthousseissa, onko länsimaalaiset vai reikä lattiassa?
Kiitos etukäteen vastauksista.
Nepalissa käyneet valaiskaa tietämätöntä
help needed
1
1461
Vastaukset
- Nimetön
Kyllä visa electron ainakin pankkiautomaateissa käy. Paikallisella valuutalla kannattaa maksaa hotellit, ostokset ym. Käteistä ja matkasekkejä saa vaihdettua rahanvaihtopisteissä ainakin kathmandussa ja pokharassa, mutta molemmista löytyy myös automaatteja.
Jos yövyt Kathmandussa Thamelissa tai vähänkään paremmassa hotellissa niin varmasti on länkkärivessat. Kyykkyvessaankin tottuu yllättävän nopeasti ja sitten se alkaa jopa tuntua mukavalta. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658