Ford Focus 1.6 TDCi 90 vm.2005

Mitähän mahtaa olla d.vero / vuosi ks. autoon?
1568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ake,n sivuilta käyttövoimavero ja autotalli, comin sivuilta autoarkistosta kokonaispaino eli a x b = vanha D-vero tilapäinenajoneuvomaksu (1994 uudemmista korotettuna).
Noi kaikki löytyy ihan googlen tai muun hakupalvelimen kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostoa harkitseva kirjoitti:

Mitähän mahtaa olla d.vero / vuosi ks. autoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu