Suositelkaa hyvää imuria omakoti-työmaalle. En aio mitään kallista ammattilaisten vehjettä hankkia, sellaisen voi vuokrata jos tarve tulee. Joku sellanen n.200 euron vehje, jolla siivoilee sahanpurut yms. moskat raksalla.
Mistä hyvä raksaimuri?
Raksansiivooja
31981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jotenkin tyhmä kysymys, jos et huippua kaipaa (Suomen imurikeskus) niin käytäppä vaikka sitä vanhaa omaa, tai lainaa naapurilta.
millä tekis jotai. Nilkfist alto itsepuhdistavalla suodattimella on hyvä ja kestävä. Hintalaatusuhde kohillaa, voi imeä sekä kuivaa että märkää ja kestää hienoakin pölyä (esim. laastipölyt).
Itse olen imuroinut muutama tuhat kiloa ja hyvin pelittää. Hintaa ne muista tarkalle mut 500€-900€. Köyhän ei kannata paskaa ostaa, myy se vaik sit pois ku et enää tarttee mut raksalla tarttee kunnon imurin.
Täältä löydät tarvitsemasi. On hyviä ja varmasti saat hyvää suomalaista imuria.
http://www.suomenimurikeskus.fi/verkkokauppa/product_info.php?cPath=21&products_id=33