tämän kuun vuokra hieman myöhässä..en pysty ihan just maksamaan, tuleeko muistutus josain vaiheessa vai mikä on säätiöiden tapa toimia? Ei kai uhkausta ainakaan? P*ska tilanne, mut tämä on nyt vaan hetkellistä onneksi.. KIITOKSET asiallisista vastauksista!
vuokra..
:(rahaton
3874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sovi vuokraajan kanssa maksupäivä ja pidä siitä kiinni. En usko, että tuosta vielä harmia tulee, mutta älä jätä asiaa oman onnensa nojaan. Vuokraaja saattaa ajatella, ettei sinulla ole tarkoitustakaan maksaa.
Itselläni on kaupungin vuokraasunnossa jäänyt usein kuukauden vuokra maksamatta mutta olen sen aina maksanut seuraavan kuun vuokran yhteydessä, eli kuukauden on ollut aina myöhässä. Yksi muistutuslasku tulee ja joku 5e ylimääräistä maksua. Toi maksu on jäänyt rästiin joku 3 kertaa vuodessa, yleensä touko-, heinä- ja joulukuu. Ei ole koskaan tullut mitään sanomista kun ne kuitenkin hoituu..
kaikkeen muuhun paskaan mutta vuokrasta ain jää, joko se on myöhäs tai maksetaan vaan osa, aattele nyt perskeles että se vuokranantajakin joutuu makseleen kiinteistön kuluja eikä hän saa vaan jättää maksamata.