Meillä marsupojat saavat olla vapaana vain satunnaisesti, koska talossamme on laminaattilattia. Ainoa paikka missä ei ole laminaattia, on kylpyhuone, jossa marsuja ei voi juoksuttaa. Missä siis pojat voisivat ulkoilla? Ehdotuksia..?
Missä juoksuttaa?
???
4360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..isossa aitauksessa. seinä voi olla yks seinämä ja muut esim. taikakuutiosta tai muusta aidasta josta marsu ei voi tulla läpi :DD laita vaikka pyyhe pohjalle. *toivottavasti autto ees vähä
Meillä myös on suurin osa asumuksen lattiasta parkettia, paitsi makuuhuone, kylppäri ja pieni osa keittiöstä. Mutta meillä juoksuttaminen tapahtuu koko ajan valvovan silmän alla ja meillä marsut menevät hädän iskiessä nojailemaan häkin seinään, jolloin päästämme ne käymään asioillaan ja nostamme taas takaisin lattialle.
Makkarissa emme voi juoksuttaa, koskapa sänkymme on aika iso ja sen alla on ties mitä roinia (voin vain kuvitella miltä tuntuisi metsästää marsua laatikoiden yms keskeltä!).
Meilläkin on parketti koko asunnossa paitsi vessassa mutta en ole kyllä huomannu mitään ongelmaa marsujen(3) juoksuttamisessa vaikka lattialla välillä talssivatkin. Juoksutan niitä kuitenkin valvonnan alaisena niin pyyhin pissajäljet aina heti pois kun sellasia ilmaantuu ei tuo laminaatti kuitenkaan niin hrkkä ole että se ei sitä kestäisi. Ei ainakaan meillä ole tullu mitään jälkiä vaikka marsut ja kanit välillä onnistuu jotain lirauttaa kunhan vain pyyhkii ne pois :)
Kokeilepa pyyhkeitä tai vanhaksi menneitä lakanoita,levität koko ulkoilualueelle ja helppo pestä jos vahinko käy.Ei tarvi marsujen liukastella henkensä uhalla.Alle voi vielä laittaa liukuesteitä,niin pysyy lakanakin paikallaan.Kokeile?Pussilakana vielä tukevampi.