Osaisko joku kertoa aralle vähän matkustaneelle mitä Hong Kongissa kannattaa käydä katsomassa, missä siellä uskaltaa syödä ja paljonko pitäs varata rahaa(paikallista?!)kun siellä ollaan yksi päivä? Eli se on välilasku paikka; aamulla tullaan ja illalla taas jatketaan matkaa.
Hong Kong
minä vaan
2640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kentällä myydään kiertoajeluja, itse otin sellaisen. Pysähdyksiä oli neljä, sai siis itse valita meneekö katsomaan kaikkia vai vaikka pelkästään yhtä. Matkaa voi jatkaa aina seuraavalla bussilla, taisivat kulkea puolen tunnin välein. Itse kävin taolaisessa temppelissä ja ostoskeskuksessa, en muista mitkä ne kaksi muuta pysähdystä olivat. Niitä eri vaihtoehtoja on useita joten voi valita sen missä on itselle mieluisia kohteita. Syödä voit ihan missä vain ravintolassa.
ei mitään kiertoajeluita.... Taxi kylille (punainen)ja sano sille että nathan road (NAATANROAAA) sinne vaan, yks ruokapaikka (aralle) on HRC, eli hard rock cafe tai länkkäri pizzahut tai spaghettihouse(mun suosikki)
Kyllä kylillä nähtävää on, ja rahanvaihtopisteitä on joka nurkalla, vaikka vaihtaisit 20euroo kerralla