moi

Tässähän odottaa rehuntekoa, ihan kuin ennen vanhaa poikasena!
7765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä sitä raharikkaat käsi toisen taskussa elevät tissinvenyttäjät rehvastelee uusilla koneillaan.

Vie nyt se konees puutarhaan että naapurit sen varmaan näkee.

Äänestä
  • ei maajusseilla ole euroja ostoon!!

    Äänestä

  • pankin kone kirjoitti:

    ei maajusseilla ole euroja ostoon!!

    Ovat vain katkeria omalle saamattomuudelleen. Tälläkin hetkellä on myynnissä maitotiloja ihan vapailla markkinoilla, että ei muuta kuin kokeilemaan.
    Ja tissin venyttelystä jokainen sentti on kyllä työllä ansaittu.
    Onnea uudelle koneelle ja Maitomäärä nousuun.

    Äänestä

Kombipaalaaja on suunnitteilla kannattaako ostaa? Nyt on paalaaja ja käärijä erikseen.Säästyy siinä aikaa pitemmällä tähtäimellä ainakin ja vanhat kelpaa vaihdossa.Väliraha mietityttää, 30 on iso raha.

Äänestä

sillä kyllä kylvettiin jyviä ja apulantaa, ooteltiin enempi noita toukotöitä poikasena sillon.

Äänestä

mikä äläkkä syntyy ennen kevättöitä siitä, kuka maksaa Valion tulevat luottotappiot Venäjällä.

Ensin on veronmaksajien tuella tuotetusta maidosta tehtyjä maitojalosteita viety Venäjälle ja kevään korvalla aletaan Maaseuduntulevaisuudessa vaatia valtiolta ja veronmaksajilta taas korvausta Venäläisten maksamattomista saatavista .

Sama koskee Atrian seikkailua ...

Äänestä

vaikka sen tuottajan sanon, on ollut viime kuukaudet liian korkealla, tämä on riski Valiolle. Korjausta näyttää jo alkaneen tapahtua ja hyvä niin. Parempi olisi tasainen ja nykyistä alempi-, kuin alati poukkoileva hinta.
Älkää jättäkö jälkitilin varaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli yhdistelmäkone taloon! kirjoitti:

Tässähän odottaa rehuntekoa, ihan kuin ennen vanhaa poikasena!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu