kertokaa täysin tietämättömälle henkilölle kyseisestä koneesta kaikki tietämänne.(tai rippeitä) Entä paljon maksaa...pelit mukaanlukien?
( harkitsen uuden kannettavan hankkimista. entinen meni romuks! ) kiitos
( harkitsen uuden kannettavan hankkimista. entinen meni romuks! ) kiitos
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä on GBA ST? Häh? Mä tiiän GBA SP
hyvä on, hyvä on, herra pikkutarkka ! pyydän anteeksi erehdystäni. KYSYMYS KOSKI GAME BOY ADVANCE SP:tä ! saatuasi selville totuuden , toivon sinun olevan kykenevä vastaamaan edelliseen kysymykseen . KIITOS
Taitaa olla ainoa kannettava pelivehje, jota voi huoletta kuljettaa vaikka taskussa. Sen läppäkansi muotoilun takia nääs. Taustavalo on hyvä. Liian harvassa noista pienistä pelilaitteista on kunnollista taustavaloa. Akku kestää todella kauan ja yhdellä latauksella pelaat kevyesti koko päivän. GBA SP on niin vietävän tyylikäskin.
Eihän se ole ihan yhtä tehokas kuin GamePark 32, mutta Nintendon pelit on keskimäärin laadukkaampia. Eikä GP32:ssa ole edes taustavaloa.
GBA-SP:n hinta tuntuu asettuneen 139 euroon ja pelejä saa 20-65 euroa kappale.
Meikäläinen on ainakin ihan tyytyväinen.
Kiitos palautteesta! Tahtoisin vielä kysyä, onko totta, että kytkiessä jonkin lisälaitteen GBA SP:stä telkkariin , voi pelata sen pelejä TV:n ruudulta (niin minulle on väitetty) kertokaa hieman tästä laitteessa ( hinta mukaanlukien.)
........JA MIKÄ IHMEEN GAMEPARK? en ole kuullutkaan. . . mitä sen pelitarjontaan suunnilleen kuuluu? (...& lisätiedot GBA SP:stä ovat myös tervetulleita. kannattaako ostaa ?)
GBA:n pelien TV ruudulla pelaamiseen tarvitaan GameCube varustettuna GBA player nimisellä lisälaitteella, joka maksaa reilut 60e. Eli pelkkä GBA ei riitä vaan tarvitaan myös Cube.
GamePark 32 on se nykyään tehokkain käsipeli, mutta se on import kamaa jota ei normaalisti maahantuoda Suomeen.
GP32 infoa löytyy valmistajan sivuilta http://www.gamepark.co.kr/ jos osaa kieliä ja myös täältä: http://www.gp32europe.com/
Joku Korealainen GBA-klooni.
Ei ikipäivänä tule suosituksia muualla kuin Koreassa, sanokaa minun sanoneen.
Kaikki varteenotettavat peliyhtiöt tekevät pelejään Nintendon ja Sonyn (tulevalle) kannettaville pelikoneille.
(Tuleekohan tuolle taskuversio Ragnarök Onlinesta? :D)