Koetin tuossa etsiä tietoa siitä, että mikä on Laila Hietamiehen koulutustausta. En löytänyt oikein mistään tietoa. Onkos teistä jollain?
Laila Hirvisaaren
3
802
Vastaukset
- kansakoulu
professori 2002
- ei hänkään
ole mitään korkeakouluja käynyt? Ihana kuulla, että Suomessa voi menestyä ilman hienoja loppututkintojakin.
- vaikkei ois akateeminen
ei hänkään kirjoitti:
ole mitään korkeakouluja käynyt? Ihana kuulla, että Suomessa voi menestyä ilman hienoja loppututkintojakin.
Jos on saanu kirjottamisen lahjan ja vimman, niin se on siinä. Ei kirjottamista missään korkeakoulussa tai edes kirjottajakurssilla automaattisesti opi, tosin kursseilla voi saada kullanarvosia vinkkejä ja ohjausta. Mutta lahjakas kirjottaa ja kirjottaa. Kirjailijan osaaminen ja omaperäsyys on jotain mitä ei voi kädestä pitäen opettaa, se uniikki lahja joko on tai sitte on keskinkertanen joka pakertaa kursseilla ja saa ehkä hirveesti kehuja muttei saa mitään julkaistua kun "se jokin" puuttuu niistä teksteistä. Näin se on kaikkialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843452
- 771367
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1831363Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401050Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835