Toivotus

Hyvää uutta vuotta Paulalle Tuomolle Siskolle Veetille ja ennekaikkea kummipojalleni Mikolle.
Sekä Minnalle poikineen ym tuille tutuille.
Kesällä ei tavattu mutta ensi kesän lomalla kyllä.Olettehan reipaia poikia kaikki, Tuomokin !!
terv kummitäti
1809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tämmööttinen kummitäti ku me muut lukijat ei tunneta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täti kirjoitti:

Hyvää uutta vuotta Paulalle Tuomolle Siskolle Veetille ja ennekaikkea kummipojalleni Mikolle.
Sekä Minnalle poikineen ym tuille tutuille.
Kesällä ei tavattu mutta ensi kesän lomalla kyllä.Olettehan reipaia poikia kaikki, Tuomokin !!
terv kummitäti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu