on selvästi näkyvissä heidän osuutensa suosia keskieurooppalaisia mäkimiehiä. Kun tuomaristossa on vain täysin heitä, niin he kyllä vaikuttavat myönteisesti itävaltalaisten ja saksalaisten lisämenestykseen. Seuratkaapa vaikka. Kotiinpäin veto on nähtävissä.
Vastaukset 7
- hebaba
Wolfgang Loitzl sai 4x 20 pistettä ja kerran 19,5... EHKÄ VÄHÄN EPÄILYTTÄVÄÄ!!
- Ammanille
Tsekin tuomari antoi toisesta hypystä vain 16,5 pistettä ja Itävallan tuomari 17,5. Selvää kotiinpäin vetoa!
- no no no
Ammanille kirjoitti:
Tsekin tuomari antoi toisesta hypystä vain 16,5 pistettä ja Itävallan tuomari 17,5. Selvää kotiinpäin vetoa!
on Simon Ammankin. Sitäpaitsi, milloin olet nähnyt kenenkään hyppäävän yhtä tyylikkään hypyn kuin itävaltalaishyppääjän hyppy oli?
- hebaba
no no no kirjoitti:
on Simon Ammankin. Sitäpaitsi, milloin olet nähnyt kenenkään hyppäävän yhtä tyylikkään hypyn kuin itävaltalaishyppääjän hyppy oli?
AIKA MONESTIKIN ETTÄ!!
- hebaba
hebaba kirjoitti:
AIKA MONESTIKIN ETTÄ!!
ettäh!!
- Teeppes
hebaba kirjoitti:
ettäh!!
Eikö se Nordic Tournament ooki keväällä...
- Totta.
..Suomalaista tai Norjalaista tuomaria tarvitse sillä juuri nämä antavat aina ja jatkuvasti Suomalaisille huonoimmat pisteet se on seurattu juttu.
Mutta en voi hyväksyä kyllä sitäkään mitä eilisessä kilpailussa näytettiin Ammanille hajonta oli niin suuri,että katsoivatkohan tuomarin edes samaa hyppyä ei muuten ole selitettävissä 2.5 pisteen erot.
Sama tilanne kuin ennenkin Janne Ahosen kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde941414- 47921
- 97901
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku86825Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57747- 64602
- 42601
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191579- 34577
- 48547