Trice TR-60F Kotiteatteri & Nomenta transmitteri

mmmmami

Hei!

Joulupukki toi otsikonmukaisen kotiteatterin taloon.
Kaikki OK, vehje toimii loistavasti, mutta kuulin tuossa taannoin, että tämän saa liitettyä tietokoneeseen näitä kahta vempainta apuna käyttäen:
http://www.ecvv.com/product/vp1519788/2-4-GHz-audio-transmitter.html
Nyt ne on hankittu ja olen ihmetellyt viikon, että miten helkkarissa tämän voi saada pelittämään.
Kotiteatteri takaa:
http://img187.imageshack.us/img187/1521/01012009364lp8.jpg
Senderi oikealla ja Receiver vasemmalla:
http://img87.imageshack.us/img87/2244/01012009365aw7.jpg

Auttakaa tyhmää.

KIITOKSET!

2

4069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 123

      http://img87.imageshack.us/img87/2244/01012009365aw7.jpg Vaihda tuo johto tuosta lähettimestä tuohon vastaanottimeen ja liitä se sinne kotiteatterin aux kohtaan. Liitä Senderi tietokoneen kaiuttuminen out liitäntään. Näin on itselläni kytkettynä stereot ja tietokone. ;)

    • juhidd

      Ei edes tarvitse ostaa mitään ylimääräisiä vempaimia! Osta Äänikorttiliitäntään sopiva johto joka jakautuu 2 hdesta, mustasta ja punaisesta äänikorttiliitännästä yhdeksi kuuloke liitännäksi, toimii kaikkien laitteiden kanssa jossa on kuulokeliitäntä. Tulee paljon halvemmaksi ja on paljon helpompaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      86
      9180
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5809
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      146
      5163
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      36
      4087
    5. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      12
      4053
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3509
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      57
      3434
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      110
      2821
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2801
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      43
      2780
    Aihe