Tulostin tuon Boarding Cardin, Miten nyt sitten sen kanssa toimin Pirkkalan kentällä? En ole ennen ollut lentämässä ja siksi haluaisin hyvin tarkat ohjeet että selviän kentällä, kiitos.
Check´ìn ??
Boarding Card
3829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
pelkän käsimatkatavaran kanssa = yksi laukku tai reppu, (mitat löydät ryanairin sivuilta).....ja yhteen litran minigrip-pussiin kaikki neste- ja rasva purkit ja putkilot (max 100 mg pakkauksissa) ja sitten laitat sen matkatavaralaukun ja minigrip-pussin turvatarkastuksessa hihnalle sekä kaikki muutkin mitä pyytävät hihnalle laatikkoon (takki, kännykkä, kaikki metalliset esim. ketjut). Turvatarkastuksen jälkeen voit mennä odottelemaan lähtöä.
Jos et ole maksanut erikseen siitä että pääset ensimmäisten joukossa koneeseen ja haluat seurueesi kanssa varmistaa, että pääsette vierekkäisille paikoille, mene ajoissa jonottamaan koneeseen pääsyä. Kaikille on kuitenkin varattu istumapaikka, joten ei syytä huoleen vaikket olisikaan ensimmäisten joukossa menossa koneeseen.
Usein repäisevät Tampereella jo turvatarkastuksessa toisen kappaleen itse tulostamastasi boarding cardista. Samalla tarkistetaan henkilöllisyys. Tämä nopeuttaa koneeseen nousua.
Kiitos, kerrankin tulee asiallista tietoa:) Kiitos!