Kannattaisikohan allekirjoittaa....
VR:n hinnankorotusta vastaan
www.adressit.com
4186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
80-luvulla on viimeksi tullut kuljettua junalla, joten epäilen ettei lähivuosinakaan tule moista kulkupeliä käytettyä.
Junassa on se vika ettei se koskaan mene sinne minä kyytiä tarvitsen, joten oma auto on tullut aina halvemmaksi.
Kumpi lie parempi, hinnankorotus vaiko veronkorotus?
Tutkaile karttaa, junia ei kulje jokapaikassa. Eipä kiinnosta maksella jonkin Espoolaisen junamatkoja, kun itsellä on toki tuossa kävelymatkan päässä toki juna-asema.Vikana vain se, ne kiskot tuossa kulkevat sellaisiin paikkoihin, joihin ei ole ikinä mitään asiaa.
Onkohan kukaan laittanut alulle adressia, jolla ajettaisiin taksiliikenteen kartellin purkamista ja taksiliikenteen vapaan kilpailun vapauttamista?
=DW=
niitä Turussa jäänyt kiinni vaik kuin monta?
No joo, espoolaisena mua ottaa pattiin ainainen myöhästely,liikun siis lähijunilla. Töissä pitäs olla kello piste ja jatkoyhteys lähtee kymmentä vaille piste, niin eikö PRKL se juna tule 8 minuuttia myöhässä! No, ei kannata sanoa että mene edellisellä, koska myöhästely on vakio! Aina siis kun mä menen!
Bussi kulkee kyllä, mutta samaan aikaan kuin juna, ja kauempaa, ja ne ei taas mene sinne päinkään mihin pitäs töihin päästä!
Kävellen olen kulkenut!
Tampere ja sieltä takasin Turkuun aika usein n. kerran kuukaudessa bussilla. Bussimatka on halvempi ja aina on joku vika VR:llä, yleensä Toijalassa, eli osan matkasta joutuisi kumminkin kulkemaan bussilla. En allekirjoittaisi.