miten saa Darkararin kertoka kokonaan. olen menny kai vähän sitä. niin olin siellä kutos sallin yhessä talossa jossa se poika näkee Darkaraista unia ja sitten mä menin fullmoon islandiin ja siellä oli cresselia. sen jälkeen otin sen poke pallon sitten menin siihen samaan taloo kun menin puhumaan sille niin se heräs ja joku merimies tuli puhumaan mulle eli miten saa Darkrain???
Darkarai
===
10541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
darkrain saamiseksi pitää käydä nintendo eventissä lataamassa peliisi item nimeltä membership pass. en usko että olet käynyt nintendo eventissä,joten et voi saada darkraita. ellei sinulla ole pokemon ranger:shadows of almiaa.
Toi meni just niinku pitiki. Jos sulla alka jahdata nsitä Cresseliaa,se näkyy siinä kartassa ala näytöllä..
JOS sulla on wi-fi yhtys voit mennä vaihtoasemalle ja yrittä saada sen sieltä..
Mulla on 2 Darkarita toisen sain ku kävin itiksessä siin tahtumassa mistä toi toine puhuu tos toises kommetissa.. ja tosen sain joltian tyypiltä viahtamalla,mut seki vaatii wi-fi yhteyden. Tai jos sun kaverilla on knas ds ja sillä rarkrai voitte nähdä ni sit ei tarvii wi-fi yhteyttä. Niin jos se siis suostus vaihtaa Darkrain.. Muuten et saa sitä.
itiksessä? mikä se on?
Itiksessä järjestettiin Darkrai tapahtuma jonkinaikaa sitten. Sitä samaa tapahtumaa järjestettiin muuallakin mm. Tampereella. Siellä ei jaettu Member Cardeja vaan pelkkiä 50lv Darkraita joilla oli holdissa Enigma Berry ja ne on Cherish Balleissa. Sain kaks, koska mulla on kummatkin pelit, Diamond & Pearl.
Niillä Darkrailla oli myös ne Special hyökkäykset Spacial Rend ja Roar of Time.
Ihan kivojahan ne on :D
Hei hetkonen. Tarkoititko tolla "mikä se on?" niin, että mikä itis on?
Se on Itäkeskus joka taas on (tai ainakin oli) Suomen suurin kauppakeskus ja jossain vaiheessa se oli koko pohjoismaiden suurin kauppakeskus.
Se sijaitsee Helsingissä.
itäkeskus.. siellä oli sellanen Darkrain lataus taphtuma niitä oli ympäri suomee tos kesäl..
itäkeskus siaitsee tarkallen ottaen itä-Hesassa..
itiksessä ei kyl saannut Darkrian mukan mitään mut se oli kait 50lv ja sellasessa punasess apallossa. ku oli ladannut peliin sen lipukken via mikä onkaan ni piti mennä juttlee lähimpään kuppaan ja sit van sain sne kuhan tiimissä oli van 5 pokemonia.. Niin jotkut Darkrait osaa ne liikkeet mitä Palgia ja Dialga voi oppii.
Nyt mulla on vaan 2 Darkraita.. Toine on toi minkä sain ja toine on shiny värinen.
Yhessä vaiheess amulla oli ainkin 4 Darkraita vaihtojen kautta.. Mut en mä niin monell amitään oliskaa tehnyt. Nyt ei muutu enään yhtäkään pokemonia. Mut kaipalsin viellä jotakin shiny pokemoneja..
Niillä oli kyllä Enigma Berry holdissa ja kaikilla Darkrailla oli ne kaks Special hyökkäysta. Kävin itsekkin Itiksessä siellä tapahtumassa. Haluatko vaihtaa sen Shiny Darkrain johonkin :D?
ahaa... olin kyl kullu et se tapahtuma on australias ja amerikas,mut että suomes? oho. no, en ois varmaan sinne päässytkään,kun asun valkeakoskella...
darkrain saa helpoiten axon replaylla
se on action replay
mutta oon samaa mieltä
se helpottaa koko hommaa mut saattaa tehä liianki helpoks.ei löydy enää kunnon vastuksii muualta ku wi-fi tappeluista