Paljonko pipoon

silmukoita?

Paljonkohan aikuisen pipoon pitäisi laittaa silmukoita 7-veljestä tai Janne-langasta? Tarkoitus olisi tehdä 2 oikein 2 nurin joustinneuleella.

4

7854

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pipopäääää

      Seitsemän veljestä-langasta neuloen tulee aikuisen pipo, jos laittaa 30 silmukkaa yhdelle puikolle. Minulla on yksi oikein ja yksi nurin neulottu pipo. Helppoja tehdä. Sitten kun on tarpeeksi pitkä kavennetaan kerroksella 4 krt, vaikkapa...ohjeita on varmasti monenlaisia.

      • saan pipon

        noilla silmikkamäärillä tehtyä. Mut tuo kavennus tuntuu ohjeissa olevan hyvin erilaisia, millä systeemillä saisi sellaisen sopivan ettei jäisi piipulaksi eikä taas liiankaan nopeasti kapenisi?


      • eleanor76
        saan pipon kirjoitti:

        noilla silmikkamäärillä tehtyä. Mut tuo kavennus tuntuu ohjeissa olevan hyvin erilaisia, millä systeemillä saisi sellaisen sopivan ettei jäisi piipulaksi eikä taas liiankaan nopeasti kapenisi?

        "peruspipo" niin varmasti löytyy helppo ohje, missä myös kavennuksista. Katso myös kaspaikka.fi (muistaakseni), siellä hyvät ohjeet


    • peruspipon ohje

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3673
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2509
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      37
      2382
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2117
    5. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1599
    6. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1582
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      15
      1522
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      131
      1365
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      283
      1351
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1305
    Aihe