linuxi maksoi 80€ !

Poikani asenti linuxin ja kone joutui heti huoltoon. Maksoi 80e ja sanoivat huollossa että pitää välttää epämääräisten imuroimista netistä. Että varoitukseksi muillekin.
15623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

puhu paskaa!

Äänestä

Sellaista se windowsin käyttö on. Siitä saa aina oppirahat maksaa.

Äänestä

kerralla oppinut? Vaiko ihan hupimielessä olet taas trollaamassa.

Äänestä

Onko tämä Anneli Nelonen kenties Pentin äiti. Nyt tiedetään syy miksi Pentti pursuaa sitä pyhää vihaa Linuxia kohtaan, jäi monta hyvää pelipäivää kokematta kun kone oli huollossa.

Äänestä
  • Meidän Pentti on tosi kiltti nytkin puuhailee koneen kanssa. Turha piruilla Pentille. Linux tässä on sotkenut perheen elämää.

    Äänestä

  • Anneli. N. kirjoitti:

    Meidän Pentti on tosi kiltti nytkin puuhailee koneen kanssa. Turha piruilla Pentille. Linux tässä on sotkenut perheen elämää.

    Eikö Pentin äidin nimi olekaan Amalia Efrosyne? Siis että onkin Anneli? I don't buy it!

    Äänestä

Ubuntu se ei maksa nitään ja on toiminut moitteettomosti jo monta vuotta.
Mutta ei siinäkään saa olla ihan Untamo.

Äänestä
  • Että menin lapsia tekemään. Räkänokastakin mies tulee, mutta ei meidän Pentistä.

    Mutta kyllä tuon Pentin isä oli komia mies. Vai oliko sen toisen?

    Äänestä

Kerrohan miksi huoltoon?

Äänestä
  • Mikään ei toiminut. Mitään ohjelmia ei löytynyt. Windows ei käynnistynyt. Perheen valokuvat olivat kadonneet.

    Äänestä

  • Anneli. N kirjoitti:

    Mikään ei toiminut. Mitään ohjelmia ei löytynyt. Windows ei käynnistynyt. Perheen valokuvat olivat kadonneet.

    Voi voi Anneli. Tyhmä poikasi ei vain osannut asentaa. Sama olisi tapahtunut vaikka olisi asentanut Windowsin. Mitä otti asennuksessa koko kovalevyn käyttöön tai jätti varmuuskopiot tekemättä. Ei kovin fiksu poika ole sinulla ja huoltoliikekin kannattaisi vaihtaa koska vaikuttavat idiooteilta paskanjauhajilta. Mutta varmasti kaltaistasi naista osaavat kusettaa ja myydä vaikka mitä.

    Äänestä

Tuon saman valheen olet postannut jo monta kertaa.
Pena parka kun ei muuta keksi.

Äänestä

Nyt se selvisi. Sinä olet Imatralta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anneli. N. kirjoitti:

Poikani asenti linuxin ja kone joutui heti huoltoon. Maksoi 80e ja sanoivat huollossa että pitää välttää epämääräisten imuroimista netistä. Että varoitukseksi muillekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu