kysymys tytöille miksei pojillekkin

jotta tyttöystäväni joka on 14 on alkanut lähetellä kaverilleen joka on poika viestejä ja tapailee usein muiden kavereidensa kanssa tätä sekä sillä on kännykässä taustakuvana sen pojan kuva!! no oonkin kyselly tältä vähän väliä että petäksä mua ja näin se on aina vastannu vaan ei ja sanonu että tää suhde loppuu tähän jos et lopeta tota kyselemistä. niin jotta onko mun oikeus olla mustis tollasesta touhusta ja mitä mieltä ootte??
7713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Must on aika selvää et se saattaa pettää suo... en oo ihanvarma mut vähä epäilen nii. Varsinki ku se ei suostu kertoo ja uhkaa viell et se jättää sut jos kyselet viell... Eli must su kanttis tosiaa miettii mitä teet. Mut ainakaa tollee et voi vaa jättää sitä. Asialle pitää tehä jotain.

Äänestä

Tuon ikäinen ei tiedä vielä keneen on ihastunut. Turha etes jatkaa tuommoista "suhdetta".

Äänestä

kuulostaa aika oudolta. Se ei taida ymmärtää mistä seurustelussa on kyse.

ite ainaki lopettasin justiisa tommosen pelleilyn, ei kyl kiinnosta mitkää kiertopalkinnot mitkä toisia nai...

Äänestä

Itselläni ei ainakaan olisi intressejä jatkaa suhdetta tilanteessa, jossa keskusteleminen tällaisista asioista johtaa uhkaukseen. Ja mieti, pitääkö tyttö todella sinusta jos hän tosissaan uhkaa jättää sinut tuollaisesta asiasta: jos itse olisit tyttösi asemassa, miksi uhkaisit jättämisellä, jos mitään sinun ja tämän kolmannen henkilön välillä ei olisi tapahtunut?

Äänestä

.. ja sä oot 17v vai? Kuulostaa vähän siltä että
oot ihan sokee. Tyttö vie sua vähän liikaa.
Oleppa sinä se joka sanoo et tää suhde loppuu jos hän ei lopeta tuollaista.

Äänestä

..voisit opetella käyttämään pilkkuja ja isoja kirjaimia.

Äänestä

nyt tuli tääkin "suhde" tiensä päähän tajusin että se vaan leikki mun kaa! onpas hyvä olo!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mustis17 kirjoitti:

jotta tyttöystäväni joka on 14 on alkanut lähetellä kaverilleen joka on poika viestejä ja tapailee usein muiden kavereidensa kanssa tätä sekä sillä on kännykässä taustakuvana sen pojan kuva!! no oonkin kyselly tältä vähän väliä että petäksä mua ja näin se on aina vastannu vaan ei ja sanonu että tää suhde loppuu tähän jos et lopeta tota kyselemistä. niin jotta onko mun oikeus olla mustis tollasesta touhusta ja mitä mieltä ootte??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu