Onko sinulla tietoa mitä suunnilleen maksaa retket mekong delta ja tunnelit retket paikallisilla järjestäjille ?
Miten pitkä matka on saigonin keskustasta megon suistolle sekä tunneleille?
Onko kokemusta minkä laatuisia ovat vietnamissa myytävät kankaat?
lähdössä ensi perjantaina
vietcong tai muu tietävä
3
926
Vastaukset 3
- öönä
Edellisten lisäksi myös kiinnostaa elektroniikan hinta (esim. videokameroista yms.) Onko saatavilla muuta kuin Saigonin kaltaisista kaupungeista?
Kaikki retkivinkit on myös tervetulleita.
Mielellään paikallisten järjestämät. Hotelli bon bien resort/phan thiet, lähtö helmik. 6. - juuri palannut
emme käyneet kyseisillä retkilla, mutta phan thietistä 4 h retkellä mm. dyyneillä jeepillä. hiata oli 15 $, eli halvempi kuin matkatoimiaston matkalla. SUURENA lisäetuna , että kuljettaja pysähtyi kun halusimme kuvata jotain. miinuksena se että paikalliasten kielitaito on usen tosi suppea.
matkan pituudella ei ole juuri vaikutusta retken kestoon ruuhkat ovat sattuman varaisia, mutta kun katsoo matkan google mapista ja laskee keskinopeudeksi 30-40 km/h pystyt kohtuullisesti laskemaan käytetyn ajan.
anteeksi kirjoitusvirheet aikaero taitaa vielä vaivata.
kankaiden laatu on ensiluokkainen mikäli tarkoitat tavallisia kankaita, silkeistä yms erikois kankaista en osaa sanoa koska en tunne mikä on hyvää laatua
toivottavasti oli vähän apua - -vietcingi-
hintaso suurinpiirtein. Tunneleille on matkaa noin 50 km.
http://www.tnktravelvietnam.com/html/saigon-tours.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931749
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4801319- 881173
- 721098
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861083Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.421041- 93927
- 65695
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta175694Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt8687