Elikkä kolmesta hotellivaihtoehdosta pitäisi löytää paras... Jardin del sol, Tajaraste vai Santa Fe. En osaa päättää, joten mielelläni lukisin kokemuksia. :)
Ongelmia hotellien valinnassa
Inglesissä
6820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
asuneena voin kertoa että se on ihan hyvä kokonaisuus,väljät puutarhamaiset allasalueet,muuten hieman nuhjuinen,vanhuus hieman näkyy.bungalovit hieman eritasoiset,sekä sijainti aurinkoon nähden vaihtelee.hyvällä paikalla.jardin del sol on laadukkaampi ja kalliimpi,jotenkin pihalta katsoen ahtaan oloinen,sijainniltaan sama kuin vastapäinen santa fe.tajaraste:n pihalla kävimme kerran katsomassa olisiko siitä meille seuraavalle lomalle kämpäksi.ehkä vielä ahtaamman oloinen kuin jardin.. sijainniltaankin se on kaukana muista kuin"kuolevasta"cita ostarista,joka kylläkin on meidän suosikkimme vanhastaan.auttoiko?
ehdottomasti. Kodikas ja avara allasalue. Jardin del Sol on 2-kerroksinen ja mielestämme hankala sen takia.
Santa Fe tuntuisi siis olevan parempi valinta. Ja hinnaltaankin paljon halvempi. Sinne siis :)
olen siellä itsekin.
Santa Fe on paras näistä!
Olen ollut myös siinä Jardin del Solissa. Piha-alue on melko kiva, mutta omaa tilaa ei paljon ole terassilla. Lisäksi huoneisto koostuu kahdesta päällekkäisestä kopista ja ahtaasta portaikosta, yläkerrassa ei ole parveketta.
Santa Fe on laaja-alainen alue, jossa on 2 eri allasaluetta ja melko hyvä ravintola siinä sisääntulon lähellä, josta jotkut hakivat sapuskaa huoneisiin. Aurinkoa eivät naapurihotellit estä paistamasta omalle pihalle.
Tosin se kolmas vaihtoehto on kokematta.