myös meitä suomussalmelaisia, mutta osaammeko käsitellä kuolemaa kuin pitäisi, jokaisen syntymän jälkeen meidät kuolema jossain vaiheessa sitten korjaa ei aikaa ei paikkaa me tiedetä etukäteen.
Ps, kuinka läheisen kuolema voi viedä koko sinun tulevaisuudenkin, neuvoksen isä kuoli 06.01.1962,itse synnyin 28.06.1949 olin vielä lapsi kun isäni meiltä kuoli ei tullut koskaan takaisin.
"Vielä isääni kaivaten"
Ihmisen kuolema puhuttaa
2
1093
Vastaukset
- uusimaa 78.
kun tapaturman syitä palstalla spekuloidaan niin osa porukkaa ulisee ettei näin saa tehdä.Muualla syyt pohditaan ja niistä opitaan.
- vaativilla
ulisijoilla on turhan voimakkaasti oma vasikka ojassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait253148Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3803Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68760Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3710Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35607Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601- 41550
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20549Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3529- 40521
