Konstantinopoliin

matka vie

Toukokuun alussa mennään muutamaksi päiväksi Istanbuliin ensimmäistä kertaa. Millaisin vaatetuksin kannattaa varustautua? Entä joukkoliikenne, millaisia lippuja on saatavilla? Hotellimme on historiallisella puolella, joten suurin osa nähtävyyksistä lienee kävelymatkan etäisyydellä. Vinkkejä otetaan kiitollisuudella vastaan.

4

911

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaa ottaa mukaan. minusta kätevin lippusysteemi on AKBIL. elektroninen ladattava kuin avaimenperä joka käy lähes joka vehkeeseen ja jota käyttäen saalisäsi pientä alennusta ja muut etua.

    • lopulla

      oli jo kuumaakin peräti, mutta siedettävää kuitenkin, Toukokuussa voi vaihdella sää kovasti.. Jokin pitkähihainen varalta mukaan.

      • huhti-toukokuun

        vaihteessa voi olla kylmää. Olimme viime huhtikuun lopulla istanbulissa ja ilma oli melkoisen raaka ja sateinen. Joten kannattaa kyllä varata lämmintä mukaan, ja sateenvarjo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      175
      1577
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      78
      841
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      36
      816
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      791
    5. 59
      630
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      610
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      541
    8. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      17
      498
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      486
    10. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      35
      476
    Aihe