mitä kautta olette varanneet majoituksen? Onko totta, että ryokaniin ei oteta yksinmatkustavia(=yksin huoneesta maksavaa) ollenkaan?
Haluaisin single-huoneen, mutta en oikein tiedä mitä kautta alkaisin varaamaan.Luotettavin tapa olisi varmaankin japanilainen varauskeskus mieluummin kuin joku kansainvälinen, joka tarjoaa eioota heti kättelyssä?
Onko lukijoilla kokemuksia kohtuuhintaisten singlehuoneitten varauksissa?
Mitä kautta olette varanneet paikan päällä?
Matkustan syyskuussa, ja en haluaisi buukata koko kuukautta etukäteen.
Majoitusvaraukset
Japanissa
2
520
Vastaukset
- harakka*
Tuossa alempana on "Mistä hotelli?"-ketju, jonka vastauksista löytyy linkkejä varaussivustojen ja hotellien kotisivuille.
Joissakin ryokaneissa on yhden hengen huoneita, joissakin ei. - Japanissa
Joihinkin otetaan yksin matkustavia, joihinkin ei, ja joissakin rajoitus koskee vain yksin yöpyviä naisia. Ne selviää joko nettisivuilta tai ainakin silloin jos ottaa suoraan yhteyttä sinne minne haluaisit mennä. Kannattaa varata joiksikin öiksi etukäteen yöpaikka, sitten kun olet paikan päällä niin käy kyselemässä esim. turisti-infoista ehdotuksia jne jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467505
- 334133
- 573655
- 503160
- 172836
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons532409- 542348
- 402299
- 432278
- 162256