mitä kautta olette varanneet majoituksen? Onko totta, että ryokaniin ei oteta yksinmatkustavia(=yksin huoneesta maksavaa) ollenkaan?
Haluaisin single-huoneen, mutta en oikein tiedä mitä kautta alkaisin varaamaan.Luotettavin tapa olisi varmaankin japanilainen varauskeskus mieluummin kuin joku kansainvälinen, joka tarjoaa eioota heti kättelyssä?
Onko lukijoilla kokemuksia kohtuuhintaisten singlehuoneitten varauksissa?
Mitä kautta olette varanneet paikan päällä?
Matkustan syyskuussa, ja en haluaisi buukata koko kuukautta etukäteen.
Majoitusvaraukset
Japanissa
2
564
Vastaukset
- harakka*
Tuossa alempana on "Mistä hotelli?"-ketju, jonka vastauksista löytyy linkkejä varaussivustojen ja hotellien kotisivuille.
Joissakin ryokaneissa on yhden hengen huoneita, joissakin ei. - Japanissa
Joihinkin otetaan yksin matkustavia, joihinkin ei, ja joissakin rajoitus koskee vain yksin yöpyviä naisia. Ne selviää joko nettisivuilta tai ainakin silloin jos ottaa suoraan yhteyttä sinne minne haluaisit mennä. Kannattaa varata joiksikin öiksi etukäteen yöpaikka, sitten kun olet paikan päällä niin käy kyselemässä esim. turisti-infoista ehdotuksia jne jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka782464- 671435
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww811301EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79895
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19890- 54763
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta98736Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe29731- 30686