Ostin kaupasta sekundaerän suklaata (3ras.). Oli jääneet ulos ja sadevesi oli päässyt kastelemaan.
Nyt on pohjimmaisen laatan alla kosteutta ja kannessa kuprua.
Voinko vaatia kaupanpurkua ja vaatia puolesta hinnasta vielä puolet kompensaatiota?
Miten toimin: soitanko ensin kosteuskartoittajalle,kuntokartoittajalle, isännöitsijälle,asianajajalle sauliniinistölle vai anja eerikäiselle.
PS. Haittaako asiaa jos puolet suklaista on jo syöty.
Voinko vaatia
4
495
Vastaukset
- on kyllä
todella kinkkinen tilanne. anja taitaa olla haudan levossa, joten älä häntä häiritse. ehkä kannattaisi ensin uhata väkivallalla ainakin myyjää ja myöskin naapuria, koska hän ei ole tullut ilmoittamaan sinulle sateen alkamisesta. jos olet puolet syönyt, niin sen ei pitäisi vaikuttaa vielä asiaan. mielestäni myyjän ja naapurin pitäisi yhteisvastuullisesti kustantaa sinulle ja suklaarasioille 2 viikon matka vaikkapa acapulcoon. siellä saisit rasiat kuivattua ja itsellesi korvausta mielipahasta. matkan jälkeen voit vielä uhata molempia väkivallalla ihan varmuuden vuoksi, ettei tämä pääse toistumaan.
- ekitietää
Osta ensin itsellesi kaikkein kallein kosteusmittari ja varmuuden vuosi toinenkin niin voi verrata lukemia.Sen jälkeen ota yhteys tavarantrkastajaan.Näin ollen kun olet pikkuhiljaa kerännyt tarpeeksi todisteita ota yhteys asianajotoimistoon.Asianajajasi pyytää vielä lisää todisteita ja valokuvia suostu kaikkeen mitä hän ehdottaa.Sitten kimpassa rokeasti kauppiaan puheille ja hirvittävä uhkailu pääle.TOIMII.
- kuluttajaneuvojalta
Suosittelen, että käännyt kuluttajaneuvojan puoleen. Häneltä saat asiantuntevia neuvoja, miten reklamaatio ja kaupan purku pannaan alulle. On syytä varautua siihen, että asian tuleminen esille käräjäoikeudessa kestää pari vuotta, että meinaan kannattaa koittaa sopia hinnanalennuksesta. Se on helpompaa kuin kaupan purku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361260
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34791Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 14570
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä25521Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott29506Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad24500- 22467
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .14462Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14461