Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
Uusioperhe vai salasuhde?
Anonyymi-ap
1171082
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 117
Vanhimmat
Ei mulle,ohi!
En todellakaan halua kumpaakaan. En kaipaa sitä naimisissa olevaa lihavaa miestä. Usko jo!
Onko aapeeäijä tämä paino merkittävä seikka tässä trollauksessasi? Jos se lisää provokaation määrää tjn. Jännää.
Toisten painot tuntuvat triggeröivän sinut joka kerta kommentoimaan.
Osuuko arkaan paikkaan ns tjsp yms?
Salasuhde alkuun ja sitten kun ollaan varmalla pohjalla niin sitten enemmän.
Voisiko vaan olla salasuhde?
Jos hän haluaa niin sopii sekin.
Ei käy.
Täytyis varmaan ostaa mopot 😄
Ethän sinä tykännyt uusioperhe mallista.
No, elämä voi tuoda mukanaan yllätyksiä.
Lopulta ihan normaali julkinen suhde.
Salaisen uusioperheen.
Salasuhde.
Salaisia hemmotteluhetkiä kaunottaren kanssa. Tänäänkin maukkaan näköinen.
Missä näit? 😉
Samassa paikassa kun yleensäkin.
Nähtiinkö töissä ?
Ei nähty.
En halua salasuhdetta, enkä seksisuhdetta.
Uusioperhekuviot on niin jo nähty.
Mut onnea niille, jotka mihinkin sotkuun ryhtyy.
Eikö sulla pitäis aapeeäijä olla sitä uffaffaa-salasuhdetta varten se parempi puolisko vai ymmärsinkö mää WT-provosi jotenkin väärin? Naiselta
En ole valmis kumpaankaan ainakaan tällä hetkellä.
Minä en ole valmis kumpaankaan koskaan!
Kunnioitan itseäni ja häntä sen verran, että salasuhde ei olisi edes vaihtoehto.
Ja miksi ei
Se lukee tuossa yllä.
Kunnioitat itseäsi mutta et muita
En voi auttaa, jos luetunymmärtämisesi on tuota taso. Mukavaa illan jatkoa.
Salasuhteet ovat pettämistä.
Arvostan rehellisyyttä.
Aluksi salasuhde.
Pelkästään salasuhde ja paljon seksiä. Se riittää niin pitkälle kun riittää. En lähde mihinkään uusio perhe kuvioihin noin nuoren kanssa.
Tämä sopii mulle oikein hyvin.😘❤️🔥
parantuminen
voima
rakkaus
hyvyys
pyyteettömyys
jaksaminen
ylitsepääseminen
irtipäästämäninen
päättäväisyys
Jeesus
Jeesus Kristus
Jeesus nasaretilainen
Jeesus Kristus Vapahtaja ja Pelastaja
suojelu
henkivartija
Jumala
viisaus
näkökyky
järkevyys
miehen ja naisen välinen rakkaus
yhteistyi
dynaamisuus
voitto
suuri rakkaus
kirkkaus
pyhyys
hyvyys
pyyteettömyys
jalostuminen
oikeudenmukaisuus
sitkeys
jaksaminen
intuitio
ymmärtäminen
Maa
parantuminen
arvostus
vaaliminen
ymmärtäminen
kuunteleminen
näkeminen
huominen
menneisyys
tulevaisuus
iänkaikkisuus
Mulla ei seiso.
Solut vaiko siitiöt?
Onnistuisikohan salasuhteessa se että edes välillä heräisin aamulla niin että hän olisi saman peiton alla ja kovana kiinni mussa vasten mun pyllyä🤔 Siihen ajatukseen tänään heräsin ja oli kivaa jo pelkästään ajatuksen takia😍
J❤️
Se on tuolleen ollut jo jonkun aikaa käytännössä. Enää puutut vain sinä vierestä. Himokkaita unia. Ollaan silleen jotenkin poikittain aina himosta puoliunessa ja valveessa.
Kuulen unessa sun puhetta. Aivan ääretömän kinkkinen juttu että taustalla muovinen päiväpeitekin natisee äänee pienestä liikkeestä. Vain herkkänä.
Tää juttu tekee väkisinkin hulluksi. Se katkoo yhteyksiä ja nostaa libidoa kielletty fiilis edellä uudestaan yhteyksiin. Tää on kiellettyä. Se puristaa ja tirisee.
Et varsinkaan saisi nähdä kaikki asioita.
Lihastesi jänteet kuulostavat katkeavilta kuminauhoilta. Kiree olo?
-Syet
Freudilainen.
Parasta nettikexii.
Sulla on niin laaja ääniala se määärittää mitä näen. Oot liukas.
Pulla vaan kohoaa uunissa kerta toisensa jälkeen. You know what I meanyeah yeahyeah?!?
Parasta on pitkä veto liukkaille letuille. Ei saa. Niitä ei sais silleen.
Roiskuu miten sattuu.
Siellä on härkätaistelu tulevaisuudessa. Varmaan seinä hajoaa kukaan pysty kuulemaan mitään siinä mylvinnässä.
Jatkuvaa pökräilyä. Pääset avaruuteen.
Puristat vaan reisillä täysiä leikitään mäkihyppyä.
Meiän juttu jenkkileffat ihan lastenkamaa.
V-tyylillä ja perinteisellä samaan aikaan.
Joku japanilainen minihame vaan... Isi pääsi töistä.
Siksi sala ei tuu moraalikrapulaa. Tyhmät pääsee helpommalla. Roolii vaan.
Geeneissä on jotain mikä ei ole tahdonalaista. Suomessa se on hyvä juttu koska täällä se on snadisti sisäänpäin kehittynyt ja osittain jälkeenjäänyt se on ihan kuin taiten kehitetty näihin roolijuttuihin kun sen hiffaa. Eläimellistä ja alkukantaista.
Täällä on punnerrettu paljon perunaa. Evoluutio käskee vaakaan.
Vaikka en olekaan J.
Oot aapeeäijä aika gringe trolli
Suka, blyet yes goons
A,C,D,E,H,I,J,K,M,N,O,P,R,S,T,U,V
T❤️
Ei kiinnosta kumpikaan vaihtoehto.
En tiedä kenelle kysymys on tarkoitettu, mutta minä haluan vain pelkän ystävyysuhteen muutaman vuoden ikäerolla, minulle jonkin verran vanhemman miehen kanssa! En halua elämääni oman lapseni ikäistä!
No niin hyvää yötä Tuire, vai Tanjako, vai Teijako se oli vai mikä tässähähän on joku karva kielellä, kun aloin mielessäni luettelemaan..
Sanoisit ihan suoraan jo. Aloitus ei ollut kyllä mun mutta joo.
No mikäs hymyilevä motoristi guben gallupissa mahtaa arvailla hieman koketeeraten
Varmaan ihan hienot kuviot tahoillansa, mihin liittyy monen monta asiaa.
Siinäpä pohtimista. Toivotaan, että järkikin palaa lopulta takas siihen päähän minkä jättänyt. Voimia!
Kaikki suhteeni ovat ” salaisia”. Tai ainakin yksityisiä. Ei ole toreilla kuulutettu eikä missään julkaistu.
Tiedän sen syyn miksi se on juuri noin!
https://youtu.be/uFeZ_x--aRg
Minusta tuntuu et nainen nimenomaan haluaisi olla julkisesti ja ylpeästi minun miehen kanssa ja salasuhde paljastuisi varmasti, ellei tavattaisi jossain maan alla tai naurettavissa valeasuissa.
Joo- eri keepperillä liimattu räkäjarrus jäi kirkon portaille. Päätin pilata koko pskan nyt. Reagoin ärsytykseen näin. Hui
Paljon vauvoja sinun kanssa😍
Hän päättää
Miksi hän ?
Aloitetaan siitä että tavataan ja jutellaan, katotaan sitten miten asiat menee
👍🏻
En koe mitään tarvetta jutella, jos olet hän joka on stalkannut minua!
Ja jos minä sinua seurasin takaisin, niin en suunnitellut kalauttavani kalloon kuolleessa kulmassa. Trololololoo
Kun määki vaan ympäristöä kans havainnoin
Mää kato vaan projisoim
En ole hän vaan matkija hän.
En kumpaakaan noista vaihtoehdoista halua. Vaan kahden aikuisen ihmisen parisuhteen miehen kanssa. Tai sitten vaan ystävyys suhteen. -naiselta
Minä en enää koskaan halua parisuhdetta kenenkään kanssa, ainoa minulle sopiva vaihtoehto, on löytää minua jonkin verran vanhempi mies ystäväksi!
Tuo jälkimmäinen vaihtoehto ja sen toteutuminen olisi minulle ihan paras vaihtoehto! Miehen ikä noin 70v!
Kirjoitatko gubbe tätä skeidaa ittelles ikäänkuin tulevaisuuteen?
miehen haluun. ystäväksi ja minun mussukaksi samaan aikaan. ihan vaan semmoista rentoa kotoilua ilman mitään ylimääräsiä kekkereitä joka toinen sunnuntai, kaipaan ihmisen kuka on kuin minä sielultansa tuntuu että se on ainut mitä toivoisin pystyväni vielä kokea 💚 ei selittelyä eikä mitään ainaista riitelyä kun ei se ole sen arvoista sillon ollaan toinen toiselleen täysin vääriä 💚
mä rakastan sua tulevani puolisoni jo nyt.
olet mulle täysin vieras ja silti jo nyt niin tuttu.
en halua mitään hääjuhlissa joku muu aveccina märiseviä hippasheikkejä vaan ihanan lämpimän miehen joka ei heitä volttia kokoajan ja tommosten jälkeen a ei arvosta n pakenee paikalta
"en halua mitään hääjuhlissa joku muu aveccina märiseviä hippasheikkejä vaan ihanan lämpimän miehen joka ei heitä volttia kokoajan ja tommosten jälkeen a ei arvosta n pakenee paikalta " Joopa joo aapeeäijä ja muut don't ya hate when happens. T naiselta
Kaksi sinkkua ja yhteistä hyvinvointia masu pyöreäksi Kultaseni J>E
Tarkoitatko ensin makeaa suun vai kohdun kautta 🤔
Pidähän lippu korkealla
Se on aina täydessä tanassa. Ns kts yms pk
Ei kumpaakaan vaan suhde vailla edellisten liittojen lapsosia eli kummallakaan ei lapsia tässä kohtaa.
👆 salasuhde, kiitos ♥️
Uusioperhe tietenkin.
Minä en ala koskaan uusioperheen jäseneksi!
Just joo aapeeäijä. Montako touhut pukkaa tarjoamaasi pakettiin kuuluis sitten? Entä tällä toisella potentiaalisen fuusion osapuolella? T paarti pooper
PS skidit, mahtavaa. Itekki ollu junnuna
Autan ahtia atraimen kanssa hän on niin kujalla taas
Ei enää vauvoja, vaikka vauvat ihania onkin. Aloittajalta.
Mitä aloittaja itse haluat?
Molemmat vaihtoehdot käy, mutta uusioperhe vaatii paljon monella tapaa. Perheen kasvaminen ei ole huono juttu, päinvastoin, mutta vauvojen hankkiminen ei tunnu hyvältä.
Aloittajaäijän ainoa tapa toteuttaa itseään on muiden huomio
Jaa no onko sulla trolliäijä huollettavia sitten niinkö itelläs? Järjetöntä jollotusta. T ilon pilaaja
Ei tän ikäisten lasten kanssa puhuta mistään uusioperheestä eikä uudella kumppanilla ole vastuuta heistä.
Täällä palstalla saat vastauksia tuntemattomilta. Kaikenlaisia. Pohdi mutta älä elä palstan kautta. Asiat selvitetään oikeassa elämässä, tai annetaan painua unholaan oikeassa elämässä jos niin on parempi tai jostain muusta niin valitaan.
Kompulsiivinen se jaksaa sössöttää gubelle
Sinähän se tuotakin sanaa toistelet, kuten gubbe ja sössöttää. Minä vähän toistelen tuota puolta ettei kannata elää palstan kautta, koska pidän sitä ymmärrystä tärkeänä; osa herkistä kun voi pahoin kirjoitusten myötäelämisen johdosta…
Vähän on nyt yli-ilmaisua mm aloituksen tematiikkaan nähden. Ehkä koit seivaavasi
Mä olen out teidän jutuistanne. Pane tästä ketjusta ketä tahansa edestä ja takaa omasta jengistäsi. Toisin sanoen syö kuormasta.
Kuka kenen kanssa salasuhde mielummin en ota vastuuta vieraan pennusta mulla on kädet täynnä omienkin kanssa vaikka en niitä päivittäin näekkään
Rehellisesti sanottuna minusta ei olisi kumpaankaan.
Uusioperhe ihanan kanssa ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Käytettyyn tavaraan en koske.
Rehellisyys on alkoholisteja varten. Mullapa on oma pankkitili! lälläslää!
Jos puoliso on kuollut voin harkita uusioperhettä. Kuitenkin se rakkaus ja intohimo pitää löytyä itsestään ensin häneen.
Mieluummin salasuhde.