Nissan Primera slx 2.0 vm-95

Juu eli sähköt on kadonnu jostakin syystä, olen tarkistanut akun ( )(-) kaapeleitten kiinnitykset ja virtaakin löytyy akusta. Sulakkeet ovat kaikki ehjät. Autosta löytyy käynnistyksen estolaite josta välillä saattaa kuulua ääntä ja sulakerasian vierestä olevista releistä, kun vääntää virtalukkoo (ihan normaalia). Mutta kojetaulu yms pysyvät pimeänä.
4567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minulla meni tuon vuotisesta se. Kokeilehan mitä tapahtuu, kun käännät avainta vain vähän starttauksen puolelle.

Äänestä
  • Eipä auttanu epäilen itse että vika ei ole virtalukossa koska siitä eteenpäi menee virta releille ja kelloonkaan ei ilmesty mitään. Siinähän pitäs olla aina virta vaikka virtalukkoon ei koskekkaan.

    Äänestä

Minulla ilmeni samantyylinen vika kun ajoin parkkiin ja painoin kauko-ohjaimesta ovet lukkoon, tulin vajaan puolen tunnin päästä takaisin ja ovet eivät totelleet kauko-ohjausta. Autoon päästyäni huomasin että myös mittaristo on pimeänä, paitsi lämpömittari, lisäksi sisävalot ja radio on mykkänä. Sulakkeet olivat ehjät.

Äänestä
  • auto on siis Nissan Primera Wagon -98 2.0i

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrttisuola kirjoitti:

Juu eli sähköt on kadonnu jostakin syystä, olen tarkistanut akun ( )(-) kaapeleitten kiinnitykset ja virtaakin löytyy akusta. Sulakkeet ovat kaikki ehjät. Autosta löytyy käynnistyksen estolaite josta välillä saattaa kuulua ääntä ja sulakerasian vierestä olevista releistä, kun vääntää virtalukkoo (ihan normaalia). Mutta kojetaulu yms pysyvät pimeänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu