Mallia

suunsoittajille ja kaljakassien kantajille. Ja työttömille.
Työtön saa 25,63 euroa päivässä..
Virpi Kuitunen tienasi vajaan viikon aikana 105000 euroa bonukset..
Siitä laske kuinka monta päivää saat vastaavaa summaa työttömänä hankkia...
Kantele vaan sitä kaljakassia..
82127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Esittämälläsi päivärahalla täytyy kaljakassin kantajana olla aika kauan, ainakin pitkästi toistakymmentä vuotta että on samat tienestit koossa. Mutta totuus on että ei kaikki työttömät ole pelkkiä kaljakassin kantajia, sitä herkkua (työtä) kun ei vain ole kaikille. Näillä korkeuksilla on kyllä mahdollista harrastaa aivan samaa lajia millä Virpi Kuitunen hankkii tulonsa ja jos se on helppoa ja kadehdittavaa niin siitä vaan suksille ja kokeilemaan.

Äänestä

Liekköhän Virpistä mallix muille kuin Sotkamon hiihtäjille jotka eivät tykkylunta pidemmälle näe.Hiihtohan on niin hölmö harrastus että eihän sitä kukaan tosissaan tee jos siitä ei makseta.Kaljakassin kantokin käy kuntoilusta kunhan kaljaa on vain riittävän paljon.Hiihtäjillä ei ole varaa pitää kaljaviikkoja mutta työttömillä on,eikä tarvitse mennä ladulle kitumaan.

Äänestä

Oamuyöllä toas losahtaa päevärahat tilille nam. Voe hirveätä jos töehin joutus! Iiik!!!

Äänestä

Virpin reenaus ja harjoittelu. Tiiviimpi reeni seuraavaa talvea varten alkaa jo edellisenä keväänä. Virpillä reenit 4-6 h. päivässä,matkat ja muut valmistelutyöt päälle.

Äänestä
  • 10-vuotta on kohta kaljaa juotu 4-8 tuntia päevässä viikon joka päevänä.Että kohta alakaapi olla hyvässä kunnossa.Tähän ei alottelija pysty ei etes hiitäjä..

    Äänestä

  • huomioon kirjoitti:

    10-vuotta on kohta kaljaa juotu 4-8 tuntia päevässä viikon joka päevänä.Että kohta alakaapi olla hyvässä kunnossa.Tähän ei alottelija pysty ei etes hiitäjä..

    Niin se vaan on että alamäki on hiihdossakin helpompaa kuin ylämäki. Entäpä sitten niiden "kalja Veikkojen" alamäki? sinne alas on varmaan helpompaa lähteä luisumaan, vaan nouseppas sieltä sitten jaloillesi ja kunnon työhön tarttumaan niin ettei niitä "rokulipäiviä" tule. Tänään juuri uutisissa mainittiin että "katkaisuhoitoon" on tavallista enemmän ollut asiakkaita nyt heti joulun ja uuden vuoden vaihteen jälkeen. Ihan hirvittää tulevaisuus mihin se johtaa, kohta on suurin syy sairauksiin alkoholi ja niin ettei liioin muita sairauksia pystytä hoitamaan kun sairaalat tuppaa olemaan jo nyt "täynnä viinamäen" ihmisiä ja yhä nuorempia joukossa.

    Äänestä

  • huomioon kirjoitti:

    10-vuotta on kohta kaljaa juotu 4-8 tuntia päevässä viikon joka päevänä.Että kohta alakaapi olla hyvässä kunnossa.Tähän ei alottelija pysty ei etes hiitäjä..

    YOU TUBE ja POLSKIE PIJOCZKI.Sieltä kun pääset alkuun ja vaihdat aina sivua. Hauskoja puliukkoja Puolasta ja Venäjältä.Samoin Suomesta. Niitä ei voi nauramatta katella.Nukkua voi paskatunkiossakin päällään. Oisko kivaa?

    Äänestä

Toi jo aika luksus päiväraha. Ite saan vaan 15,70 ja siitä viel vero pois. Ja olen ollut töissä mut en kerenny saaha liitonpäivii täyteen ku työ oli osa-aikainen. Et tolla rahalla ei paljoo kaljakasseja kanneta joten älä yleistä!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuhmolaisille kirjoitti:

suunsoittajille ja kaljakassien kantajille. Ja työttömille.
Työtön saa 25,63 euroa päivässä..
Virpi Kuitunen tienasi vajaan viikon aikana 105000 euroa bonukset..
Siitä laske kuinka monta päivää saat vastaavaa summaa työttömänä hankkia...
Kantele vaan sitä kaljakassia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu