Pikku- Kalle kaupassa

kauppareissu

Pikku-Kalle lähti kauppaan. Hän osti maksaa, munia ja kurkun. Kotiin tulo matkalla kävi kuitenkin onnettomuus ja Pikku-Kalle jäi auton alle. Kun poliisi saapuui paikalle hän kysyi Pikku-Kallelta, joka oli kuitenkin vielä hengissä, että miten kävi? Pikku-Kalle vastasi: kurkku katkesi, maksa lensi ulos ja munat menivät rikki.

6

4997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikku kalle

      oli sunnuntai aamu kun pikku kalle oli lähdossä äitinsä kanssa bussilla kirkkoon.... 20min päästä
      he saapuivat perille ja menivät kirkkoon sisään he istuituivat viimeiselle riville ja yhtä pappi käveli pikku kallen ohi ja sillä samalla sekunnilla pikku kalle hyppäsi seisomaan ja voi VITTU batman on täällä.

    • a hsehs

      toi kauppareissu on vitun vanha

      • jokutyyppi9

        Aika vanha mut hauska kuiteskin.


      • pee-haa
        jokutyyppi9 kirjoitti:

        Aika vanha mut hauska kuiteskin.

        Pikku Kallen luokassa opettjaa kyseli että voiko ihmisillä olla kaikkea? kun on tietokoneita ja vaikka mitä ja jumalakin on antanut paljon. Oppilaat vastailivat ettei voi olla kaikke. Mutta Kalle oli eri mieltä, ja sanoi .
        että kun sisko tuli eilen illalla kotiin ja sanoi että on raskaana niin Iskä sano että sitä se vielä puuttui.


    • Stide98

      pikku-kalle oli yötä mummollaan ja papallaan.... pikku-kalle nukkui ala-kerrassa.. hänelle tuli vessa hätä hän päätti mennä yläkertaan vessaan...... keittiöstä kuului kolinaa pikku-kalle oli melkein yläkerrassa kunnes: veitsi vilahti kurkku katkesi ja näin leipä oli valmis..

    • Kauppaan kassaharjoittejaksi just tällee Joulun alla. Sitten eräänä päivänä asikkaana oli vähän vanhempi täti, joka kimitti korkeaäänisesti: Pitäisi ostaa sitä ja tätä. Voi herttanen sentään, voikersi Kalle: Ne on jo keritty myymään sinne ja tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      431
      3673
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1612
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1446
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      85
      1409
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1368
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1326
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      50
      1246
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      1169
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1037
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      40
      975
    Aihe