Pikku- Kalle kaupassa

kauppareissu

Pikku-Kalle lähti kauppaan. Hän osti maksaa, munia ja kurkun. Kotiin tulo matkalla kävi kuitenkin onnettomuus ja Pikku-Kalle jäi auton alle. Kun poliisi saapuui paikalle hän kysyi Pikku-Kallelta, joka oli kuitenkin vielä hengissä, että miten kävi? Pikku-Kalle vastasi: kurkku katkesi, maksa lensi ulos ja munat menivät rikki.

6

5023

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikku kalle

      oli sunnuntai aamu kun pikku kalle oli lähdossä äitinsä kanssa bussilla kirkkoon.... 20min päästä
      he saapuivat perille ja menivät kirkkoon sisään he istuituivat viimeiselle riville ja yhtä pappi käveli pikku kallen ohi ja sillä samalla sekunnilla pikku kalle hyppäsi seisomaan ja voi VITTU batman on täällä.

    • a hsehs

      toi kauppareissu on vitun vanha

      • jokutyyppi9

        Aika vanha mut hauska kuiteskin.


      • pee-haa
        jokutyyppi9 kirjoitti:

        Aika vanha mut hauska kuiteskin.

        Pikku Kallen luokassa opettjaa kyseli että voiko ihmisillä olla kaikkea? kun on tietokoneita ja vaikka mitä ja jumalakin on antanut paljon. Oppilaat vastailivat ettei voi olla kaikke. Mutta Kalle oli eri mieltä, ja sanoi .
        että kun sisko tuli eilen illalla kotiin ja sanoi että on raskaana niin Iskä sano että sitä se vielä puuttui.


    • Stide98

      pikku-kalle oli yötä mummollaan ja papallaan.... pikku-kalle nukkui ala-kerrassa.. hänelle tuli vessa hätä hän päätti mennä yläkertaan vessaan...... keittiöstä kuului kolinaa pikku-kalle oli melkein yläkerrassa kunnes: veitsi vilahti kurkku katkesi ja näin leipä oli valmis..

    • Kauppaan kassaharjoittejaksi just tällee Joulun alla. Sitten eräänä päivänä asikkaana oli vähän vanhempi täti, joka kimitti korkeaäänisesti: Pitäisi ostaa sitä ja tätä. Voi herttanen sentään, voikersi Kalle: Ne on jo keritty myymään sinne ja tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5614
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      54
      1715
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      21
      1193
    4. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      69
      1027
    5. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      997
    6. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      978
    7. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      918
    8. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      129
      916
    9. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      57
      910
    10. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      858
    Aihe