en aina syleile maailmaa
olen toisinaan piru mieheksi
kaikki tuo jonninjoutava logiikka
ja omituisuudet
mutta olen aivan vierelläsi
jos tarvitset ystävää
olen aivan vierelläsi
jos etsit kuuntelijaa
vierelläsi olen
tässä ja nyt
olen läsnä
läheltäsi löydät minut
Aivan vierelläsi
16
504
Vastaukset
- padme_amidala
..sinulla on niin ihana runo, että tähän vierellesi haluaisin jäädä kertomaan kaikki huoleni. Tämä jos mikä on rakkausruno, selkeä ja voimakas.
Pidin kovasti lukemastani. Kiitos lukuhetkestä : )- tomppa2006
...näkyy ehkä runoudessani hyvä olotilani...
Palautteesi miellyttää tavattomasti runon kirjoittajaa. Kiitos.
"Olen aina vierelläsi sun".
Oliko jokin laulukin niin.
Kiitos runostasi
Pakkaspäivää ihanaa.- tomppa2006
...jonkun laulunkin sanat tuohon suuntaan...
Hauskaa ja iloista runoa tavoittelin, sait kiinni sanoman. Kiitos Margitta palautteesta.
*hymyilee*
- Oli ihanaa
jankutusta. Joopa, joo!
- ongelmasi*
olikaan, miten voin auttaa?
- tomppa2006
...runoissa on toistoa, ehkäpä jankutustakin...
On vain määrätty määrä kauniita sanoja ja rakkauteen sopivia ilmaisuja. Pakostakin tulee joskus jankutusta.
*hymyilee* - tomppa2006
ongelmasi* kirjoitti:
olikaan, miten voin auttaa?
...tälläiset viestit, olen kirjoittanut paljon tylyimmillä palstoilla ja tottunut kovaan kritiikkiin...
Kun on itseluottamus kohdallaan, eikä ole yliyrittämistä (sanonta lainattu mäkihyppääjiltä) onnistuu myös negatiivisen palautteen lukeminen, heh.
- lindalinda1
tuskin meistä kukaan alituiseen pystyykään sylei-
lemään maailmaa, jokaisella on ne omat vastoin-
käymiset.
Mutta on hyvä tietää, että on vierellä joku joka
on yhtä aikaa ystävä, kuuntelija ja rakastettu.
Mielestäni kursailematon runo, jossa on kaikki
tarpeellinen - rakkaus säikeinä säkeissä.
Pidin kovasti tästä luomastasi tunnelmasta.- tomppa2006
...voisin silti ehkä olla hieman peruspositiivisempi...
"Ja elämä on helppoo silloin, kun on joku josta pitää kii..."
Oli minulla aluksi runon lopussa muistaakseni sanat: - sinuun rakastunut. Mutta ajattelin, ettei välttämättä tähän tarvita ollenkaan rakkaus sanaa, vaan nyt tehdään läheisyyttä korostava runo.
Pidin palautteestasi, kiitos.
...Oli lähellä vaimo , mies ,ystävä...
Seisoa rinnalla niin tyynessä kuin myrskyssä.
Sanasi uppos...pieneen sieluun.
Kiitos Tommy=)- tomppa2006
...voi olla läheinen, ihminen ihmiselle...
Toisen tukeminen ja seisominen rinnalla, niin myötä- kuin vastamäessä.
Olen iloinen, että tavoitin sanoillani pienen sielusi. Se on minulle suuri asia.
*hymyilee*
- kaaru
vastassasi
vastarannan kiiski
naisen logiikka
ei aukea itselle
kuin sitten miehiselle
miehelle
ystävyyttä vahvaa
sitä aina tarvitaan
kulkemaan rinnalla
kuuntelemaan
iloissa ja suruissa
ja halaan tätä hetkeä
tässä ja nyt
vierelläsi ruudun takaa:)))- tomppa2006
...on hieno asia monimuotoisuudessaan...
Olen onnellinen, että urospuoliset saavat ihailla tätä luonnonihmettä. Joskus kummastella omaan suoraviivaiseen logiikkansa verrattuna, mutta useimmiten ihailevat, ehdottomasti.
Vahva ystävyys on korvaamatonta.
Tämä aamuhetki kirkastui ja lämpeni viestisi myötä. Kiitos.
- pups
Tiedä häntä...oletkohan kuitenkaan, mutta olet ainakin melkoinen taituri runoja kirjoittamaan.
Hyvin tärkeä runo, jonka viesti on melkeinpä maailman tärkeimpiä asioita. Hieno runo!- tomppa2006
...ole huomannut kaikkea, yritän olla vähän niinku edukseni täällä...
Pirullisuus minussa on vaihteleva ja toisaikainen luonteenpiirre, mutta en halua kieltää, etteikö sellaista olisi olemassa...ainakin piilevänä.
Tavoitit runoni sanoman, olen siitä hyvilläni. Kiitän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390