nOOb

Linuksin oma KPDF 0,5,7. Ilmeisesti tällä ohjelmalla ei pysty kirjoittamaan .pdf lomakkeiden kenttiin? Mikä olisi semmonen softa millä pystyisi? Mikä olisi hyvä nettisivu misä olis linuxille erilaisia GLP lisenssi sovelluksia..?

Kiitos ja kumarrus etukäteen.

5

802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pölps

      acrobat reader (voi olla nimellä acroread) löytyy linuxille. En tiedä kykeneekö tuohon, mutta luulisin =). Vapaata softaa on hyvä etsiä vaikka sourceforgesta tai googlella. Asenna mieluummin kuitenkin pakettienhallinnasta. Sourceforgesta saat ohjelmien lähdekoodit jotka pitää kääntää, asentaa ja joudut huolehtimaan riippuvuuksista itse.

      • Riiviönrauta

        ...höpö tuo acrobaattiin viittaava ja toisekseen, Sourceforgesta löytyy asennuspaketoitujakin ohjelmia...

        -Rr


    • mutta epäilen

      Yleensä tuon tyyppiset ohjelmat ovat vain pelkkiä lukuohjelmia, taitaa patentti asiat estää muun kuin lukemisen. Jos köytät openofficea, niin siinähän on suoraan käytettävissä tallennus .pdf muotoon.

    • Voi etsiskellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2476
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2106
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1769
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      86
      1705
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1527
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      127
      1086
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      88
      995
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe