"homokaupungeista"

heippa, olisin lähdössä kohti usaa parin vuoden sisällä, ja vaikka kysymys kuulostaakin typerältä, niin osaako kukaan neuvoa mitkä/mikä olisi ns. homokaupungit usa:ssa? haluaisin matkustaa paikkaan jossa olisi paljon homo- ja lesborakkautta ja jossa hyväksyttäisiin paljon sateenkaarikansaa!:)
6756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

San Francisco on kuuluisa homokaupunginosastaan Castrosta, Miamissa on pajon homopaikkoja, samoin New Yorkissa (esim. Chelseassa). Las Vegasistakin taitaa löytyä useampia paikkoja. Nämä suurkaupungit ovat erilaisten kansanryhmien sulatusuuneja, joissa ollaan totuttu erilaisin mieltymyksiin ja elämäntyyleihin.

Googlaa vaikka näiden kaupunkien nimellä esim new york gay bars (tai gay hotels, gay travel jne.) tai hae ihan yleisesti hakusanoilla usa gay travel

Äänestä

Mites on? Saako etelävaltioissa homostella?

Äänestä
  • ihan yhta paljon homoilet tai teet mita tahansa Suomessa, USAssa, etelassa ja pohjoisessa kuin muuallakin maailmassa. Neljan seinan sisalla, oman puolison tai poika/tyttoystavan kanssa.

    Voi tata foorumin tasoa.

    Äänestä

  • USAssa asuva kirjoitti:

    ihan yhta paljon homoilet tai teet mita tahansa Suomessa, USAssa, etelassa ja pohjoisessa kuin muuallakin maailmassa. Neljan seinan sisalla, oman puolison tai poika/tyttoystavan kanssa.

    Voi tata foorumin tasoa.

    Eli kunhan homma pysyy salassa. Muussa tapauksessa möhömaha-siilitukkajuntit muiluttavat.

    Äänestä

Floridan Key Westissä ja siellä näkyi paljon homoseksuaaleja. Näyttäisi olevan sillä tavoin hyvin vapaa ja mukava paikka. Ketään ei sorsita, ei edes meitä heteroita :).

http://www.gaykeywestfl.com/

Äänestä

West Hollywoodin alue tuntuu olevan suosiossa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jippuajee kirjoitti:

heippa, olisin lähdössä kohti usaa parin vuoden sisällä, ja vaikka kysymys kuulostaakin typerältä, niin osaako kukaan neuvoa mitkä/mikä olisi ns. homokaupungit usa:ssa? haluaisin matkustaa paikkaan jossa olisi paljon homo- ja lesborakkautta ja jossa hyväksyttäisiin paljon sateenkaarikansaa!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu