kiertelivät kuvaamassa syksyllä taloja pitkin kyliä ja nyt tulevat haastattelemaan talon asioista. Taitavat olla venäläisten agentteja jotka etsivät sopivia ostokohteita oligargeille. Semmonen on maku hommassa.
Mikäs se tämä Botnia-haastattelija oikein
meinaa
4427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei ole koskaan kuullut kotiseutukirjasta?
Hemmetti, joku huomasi että sehän on siis peitetarina, jonka verukkeella kgb:n agentit tulevat käymään, ja poraavat seiniin reikiä joista lasketaan homokaasua. Ääniäkin voi alkaa kuulua. Pidä housut jalassa ja jeesus mielessä.
Ne on avaruusolioita ja etsivät lentäville lautasille parkkipaikkoja.
Kaikkea tepposia se sinunkin mielikuvituksesi tekee, vai muka oligarkkeja...heh, heh.
hyvä, että vielä löytyy aktiivisia työntekijöitäkin... laman kynnyksellä. Epäilisin ennemmin virkatyöntekijöiden vastaavanlaisia kytköksiä. Semmonen lomailun maku on monella työpaikalla.
"kysy myyjiltä
itseltään"
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000016&posting=22000000011477764