Olisi hauska tietää keräileekö joku muukin kuin minä ufoalan kirjallisuutta???? 5 vuoden aikana on kerääntynyt yhteensä 97 kirjaa.
Ufokirjoista
Cap
10564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kirjasto tulee paljon halvemmaksi ;)
tämä touhu on maksanut maltaita. harvinaisemmista kirjoista saa maksaa itsensä kipeeksi. kuten Tapani Kuninkaan Operaatio Ufo. en viitsi edes sanoo paljonko siitä joutui maksamaan vaikka kirjalla ei kokoa juurikaan ole.
Ufosieppaukset kirja John E. Mackiltä 1994 julkaistu kirja on varsinainen romaanipituinen eepos päälle 850 sivua, mikä käsittää kolmentoista ufokontakti/abduktoidun/ufosiepatun henkilön kokemukset. Suurin osa hypnoosiregression kautta kirjoitettu.
Mielenkiintoinen lukukokemus, itsekin se täytyi 4-5 kertaa 90-luvulla lainata kirjastosta ja lukea se 4-5- kertaa uudestaan.
En ole paljon itse tutustunut aiheeseen, joten oma tietoni on aika vähäinen. Kuitenkin jouduin pari vuotta sitten kirjeenvaihtoon erään "Zeta-uskovan" kanssa. Silloin jouduin hieman tutustumaan aiheeseen. Ei vakuuttanut. Siinä avautui minulle, mistä saattaa olla kysymys. Zeta-ilmoitukset olivat tulleet erään nuoren naisen kautta, jonka kertomus oli itse asiassa aika karmea.
Ufot aiheuttavat tutkijoiden mukaan valtavasti ahdistusta ja mielenterveydellisiä vaikeuksia niitten kohdalla, jotka joutuvat ufojen kanssa tekemisiin. Näin väittävät asiantuntijat.
Lue lisää näistä ilmiöistä :
http://gamma.nic.fi/~shn/tekstit/ufot.htm
http://vastaus.net/luku/page.php?show=27&yksi=y&idkat=135
Henkilökohtaisesti olen kallistunut sille kannalle, että voi olla kysymys pahuuden henkivalloista.
Valkeuden ja pahuuden enkeleistä, henkiolennoista lisää :
http://www.nic.fi/~jlindell/enkeli.htm
myös lukenut ne?
mutta joukossa oli noin parikymmentä kirjaa joita lukiessa ei jäänyt niinsanotusti mitään päähän. eli meni korvasta sisään ja tuli toisesta ulos. ne olivat väsyttävää luettavaa suorastaan pakkopullaa.
Kun olet näin paljon lukenut ja "viisastunut", miten suhtaudut edellä antamiini linkkeihin ?
Mistä sinun mielestäsi on kysymys ?
osaa ufokirjoista scifikirjoina koska teksti mitä näissä kirjoissa on menee yli ymmärryksen. ehken tajua kaikkea ja sen takia ajattelenkin niin. viisastunut en siis juurikaan ole mutta ehkä nauruhermot ovat kuntoutuneet hieman tavallista enemmän muutaman kirjan parissa=)
antamasi linkit eivät juurikaan paljon poikkea ufokirjojen sisällöstä. omituisia juttuja muuta en osaa sanoa.
Sinähän taitava olet, luet korvillasi.
olen lukenut myös istuvaltani. silmä se on tuolla alhaallakin=O