Voiko kaaso...

vaimoke

...käyttää kokopitkää mekkoa vai onko se morsiamen yksinoikeus?

4

2777

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • morsian 2010

      Tottakai! Kysy vaikka morsiusparilta, jos et ole varma.

    • liian taffi

      Täytyy näin häävieraana kertoa, että näytti hiukan kornilta kun kaaso oli paklattu ja puettu yhtä satumaiseen mekkoon kuin morsian, vaikkakin mekon väri oli punainen. Tuntui että kaaso erottui enemmän kuin morsian ja näki että suurin osa vieraiden katseista haki kaasoa kun itse päivän pääkoriste jäi tämän varjoon.

    • Nimetön

      Miten bestman pukeutuu? Saman kaavan mukaan kuin sulhanen. Kyllä kaasokin silloin pukeutuu saman kaavan mukaan kuin morsian tai piirun alle ettei vie juhlakalulta loistetta.

    • että yhtä pitkä tai lyhyemp...

      Itse olen lukenut sellaisen ohjeen että kaason mekko saisi olla korkeintaan yhtä pitkä kuin morsiamen, tai lyhyempi. Useimmiten morsiamen mekot tietenkin ovat pitkiä joten sillä ei sinänsä ole väliä mutta jos morsian olisi valinnut polvipituisen mekon, olisi vähän kieltämättä outoa jos kaaso tulisi täyspitkässä iltapuvussa.

      Kaikki nämä säännöt tähtäävät siihen että morsian on illan kuningatar ja muut naiset ovat häntä vaatimattomampia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5137
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2149
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1807
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1424
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1207
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1026
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      970
    Aihe