Voiko kaaso...

vaimoke

...käyttää kokopitkää mekkoa vai onko se morsiamen yksinoikeus?

4

2794

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • morsian 2010

      Tottakai! Kysy vaikka morsiusparilta, jos et ole varma.

    • liian taffi

      Täytyy näin häävieraana kertoa, että näytti hiukan kornilta kun kaaso oli paklattu ja puettu yhtä satumaiseen mekkoon kuin morsian, vaikkakin mekon väri oli punainen. Tuntui että kaaso erottui enemmän kuin morsian ja näki että suurin osa vieraiden katseista haki kaasoa kun itse päivän pääkoriste jäi tämän varjoon.

    • Nimetön

      Miten bestman pukeutuu? Saman kaavan mukaan kuin sulhanen. Kyllä kaasokin silloin pukeutuu saman kaavan mukaan kuin morsian tai piirun alle ettei vie juhlakalulta loistetta.

    • että yhtä pitkä tai lyhyemp...

      Itse olen lukenut sellaisen ohjeen että kaason mekko saisi olla korkeintaan yhtä pitkä kuin morsiamen, tai lyhyempi. Useimmiten morsiamen mekot tietenkin ovat pitkiä joten sillä ei sinänsä ole väliä mutta jos morsian olisi valinnut polvipituisen mekon, olisi vähän kieltämättä outoa jos kaaso tulisi täyspitkässä iltapuvussa.

      Kaikki nämä säännöt tähtäävät siihen että morsian on illan kuningatar ja muut naiset ovat häntä vaatimattomampia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      76
      2802
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2537
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2311
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2044
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1549
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1393
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1062
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      27
      1055
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      846
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      834
    Aihe