mites tämmönen tyhjennettiin talokokonaan kaikista arvotavaroista ja rahoista. kiinni jäänti? mitähän tästä seuraa sakoilla jos tavarat palautetaan? ensikertalainen eikä pitäisi mitään rekisterissä olla.
ryöstö/varkaus
3
2010
Vastaukset
- Helmunt Schwein
Kyseessä on rikos nimeltään törkeä varkaus. Siitä ei voi tuomita muuta kuin vankeutta, vähintään neljä kuukautta, mutta enintään neljä vuotta.
Jos tekijä on 15-17 vuotias, niin rangaistus on 3/4 siitä, mitä 18 vuotta täyttäneen.- pitäs ampua
vitun teini kerropa osottees niin tulen tappamaan sut. vituttaa kaikki sunlaiset velliperseet, ensin pöllitte ja sitten ollaan kusi sukassa.
turpaas saisit niin hyvin että sulta olis naamasta puolet tohjona vitun paska jos nimes tietäsin., vihaan k aikkia saatanan teinipaskiaisia jotka varastelee..
luoti sulle ottaan vitun mulkku, toivottavasti kuolet ennen aikojas vitun paska.
nössö - naurattttaa
pitäs ampua kirjoitti:
vitun teini kerropa osottees niin tulen tappamaan sut. vituttaa kaikki sunlaiset velliperseet, ensin pöllitte ja sitten ollaan kusi sukassa.
turpaas saisit niin hyvin että sulta olis naamasta puolet tohjona vitun paska jos nimes tietäsin., vihaan k aikkia saatanan teinipaskiaisia jotka varastelee..
luoti sulle ottaan vitun mulkku, toivottavasti kuolet ennen aikojas vitun paska.
nössönaurettavaa alkaa haukkumaan jossain suomi24:n keskustelupalstalla :DDD
huhhuh. teini on tehnyt virheen, itsekkin sen tajunnut kun haluaa tavarat palauttaa jne. hyvä homma. :)
mutta parasta olisi vaan heittää tavarat joko menemään tai pitää itsellään. olla kertomatta kenellekkään. niin ei tule jälkiseuraamuksia.
ja jatkossa miettiä ennenkun tekee.
eli ei tehdä jatkossa mitään tommosia. niin se on helpompi kaikille ;>
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka403579- 113508
- 1523369
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032645Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762631Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61598- 441445
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4001166Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos541100Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6910