Onkohan Suomeen perustettu Suomi-Sri Lanka seuraa??
Onkohan?
3
927
Vastaukset
- löysin
http://www.yritystele.fi/i/Suomi-Sri Lanka Seura ry/196553/
- Pettynyt
Seura ei ole tietääkseni tominut vuosiin. Jonkun pitäisi perustaa uusi ja toimiva yhdistys. siitä olisi hyvötyä kaikille SL kävijöille.
- Riippuu vetäjistä !
Paljon puhetta vähän villoja. Puheena oleva Aallokkotie 8, Espoo osoitteessa toimiva po. yhdistys lienee aikansa elänyt.
Yhdistys oli joskus kovastikin aktiivinen ja toimelias, mutta kun vellit ja jauhot menevät sekaisin, eikä läpinäkyvyydestä toiminnassa ole hajuakan niin hiipuuhan se. Liekö nykyisin enää mitään toimintaa.
Ei siis ole lainkaan helppoa perustaa, eikä ennen muuta, ylläpitää toimivaa ja luottamusta herättävää yhditystoimintaa. Rehtejä ja luotettavia kun tarvitaan niin täällä Suomessa kuin Sri Lankalla.
Toivon kuitenkin, että tämä ei estä perustamasta aivan uutta yhdistystä tai ns. valtaamasta em. yhditystä.
Kaiken tulee kuitenkin perustua lähtökohtaan, että ns. johtotroikka on arvostusta ja luottamusta herättävää, ensiksikin persoonina ja nykyisissä toimissaan. Sen jälkeen tulee toiminta, avoimmuus ja läpinäkyvyydestä huolehtiminen tinkimätömästi perustettavassa yhdistyksessä.
Tällaisten tyyppien etsintä on tarpeen aivan aluksi asettaa tavoitteeksi, kartoittaa ja löytää tyypit. Olen vakuuttunut, että jäseniä ja toimijoita myös tämän jälkeen ja tällaiselle arvoperustalle aina löytyy.
Onnea toimivalle yhdistykselle..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen234173Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2233744SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot402704Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242689Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä992681Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss92609Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132406"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita402374Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642306Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801