kaikki muutkin sivut muuttavat väriä??
Eli kansilehteen värit ja muotoilut mutta muut sivut normaaleiksi valkoisiksi. En osaa!
Word 2007
Eli kansilehteen värit ja muotoilut mutta muut sivut normaaleiksi valkoisiksi. En osaa!
Word 2007
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lue Ohjeesta (se pyöreä nappula jossa on kysymysmerkin kuva):
Asettelun tai muotoilun muuttaminen asiakirjan yhdessä osassa
ja muut muotoilut kyllä tyssäsi siihen mutta paperin väri ei muutu :/
http://www.microsoft.com/office/community/fi-fi/default.mspx?query=page colour &dg=microsoft.public.word.docmanagement&cat=en-us-office-word&lang=en&cr=US&pt=617c4d62-4061-4107-8d46-2a22fc6fa202&catlist=&dglist=&ptlist=3a4e9862-cdce-4bdc-8664-91038e3eb1e9&exp=&sloc=fi-fi
jos kyseessä on tulostettava eikä näytöllä esitettävä esitys. Tai sitten juu, tämmöinen onneton viritelmä - eli tässäkin asetettujen paperin reunusten mukaisesti reunat jäävät valkoisiksi, mutta niiden sisus värjääntyy tosin kepulikonstein. Eli Muotoile - Reunat ja Sävytys, Sävytys ja sieltä väri ja sitten ok ja sitten vaan paperille yläreunasta alareunaan enteriä.
Varmaan tulee jotain ongelmia tämän kanssa, mutta ainakin yhdelle sivulle tulee väri.
Suositeltavampi varmaan tehdä eri tiedostoksi se kansi.
neuvottiin: käytä piirtotyökaluja, suorakulmio ja väritä ja siirtele se taustalle. Juup.
Niin, no, mitä se oikestaan hyödyttää tulostettavassa tehdä eri tiedostoksi - hehehe, käytä värillistä paperia tulostimessa. Olenpa tyhmä taas, kun tuollaista eri tiedostoa neuvoin, sori!
Kiitos niistä. Tarkoitus oli siis laittaa sähköisenä luettavaan versioon värillinen kansilehti...ehkä on vain helpompaa olla mässäilemättä millää tehosteilla ja tehdä tylsiä valkosia kansia :D